ja kaikkia mahdollisia salauksia
ihmisiä tarkkaillaan ja voit joutua KESKITYSLEIRILLE
tämä on normaalimenoa SUOMESSAKIN, joten pidä varasi
jos esim, kaktselet kaksi kertää päivässä pornoa, niin olet liian pervo tähän yhtieskuntaan ja sinut tulkitaan TERRORISTIKSI - TÄMÄ oli vain yksi esimerkki
ihmisiä tarkkaillaan ja voit joutua KESKITYSLEIRILLE
tämä on normaalimenoa SUOMESSAKIN, joten pidä varasi
jos esim, kaktselet kaksi kertää päivässä pornoa, niin olet liian pervo tähän yhtieskuntaan ja sinut tulkitaan TERRORISTIKSI - TÄMÄ oli vain yksi esimerkki
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eipä meillä normaaleilla ihmisillä, jotka surffailee Windowsilla, ole juurikaan salattavaa.
Mutta teillä linuks'sisteilla on varmasti paljonkin salattavaa ja siski tarvitsittekin TOR-palvelimia.
Linuks ja tor onkin tehty teille ihan varta vasten - ei jää jälkiä surffailusta. Luoja tietää, millä sivuilla vierailette, kun ette kestä päivänvaloa......
Linux ei ole vainoharhaa!
"Eipä meillä normaaleilla ihmisillä, jotka surffailee Windowsilla, ole juurikaan salattavaa."
Ainakaan sinä ET ole normaali ihminen. Sitäpaitsi jokaisella tervejärkisellä normaali ihmisellä joka on lainkuuliainen, on salattavaa. Sitäpaitsi Suomessa on laissa säädetty kirjesalaisuus joka koskee myös sähköpostia! Se tarkoittaa sitä että et saa avata tai lukea toisen kirjeitä tai sähköpostia ilman asianosaisen lupaa!
"Mutta teillä linuks'sisteilla on varmasti paljonkin salattavaa ja siski tarvitsittekin TOR-palvelimia."
Ei ole sen enempää kuin muillakaan normaali-ihmisillä, paitsi pankkisalaisuus ja kirjesalaisuus
"Linuks ja tor onkin tehty teille ihan varta vasten - ei jää jälkiä surffailusta. Luoja tietää, millä sivuilla vierailette, kun ette kestä päivänvaloa......"
Miten niin ei kestä päivänvaloa? Kestää se päivänvalon mutta kaikkea ei silti jonkun vieraan vallan agentinkaan tarvi tietää! Yksityisyyden suoja!
Linuks-salaisuus ei kestä päivänvaloa - on pimeyttä!
Linuks - pimeys!
Mene hoitoon. Ihan aikuisen oikeasti.
Samaa mieltä, linux kestää päivänvaloa eikä se ole mitään syntiä!
Pimeys on tieteen valoa ja lihallisten ilojen vapautta. Pimeydellä on nimi "valonkantaja" Hän joka tunnetaan 999:llä nimellä joista lausumme häntä tarkoittaessamme nimen Saatana. Lucifer, arkkienkeli joka maistoi tiedon puusta. Itse palvelen ilolla Saatanaa, todellista vapahtajaa. Jos linux on pimeyttä niin Pimeyden ruhtinaan kunniassa. Saatana on täällä tänään, hän on teidän herranne. Palvokaa Saatanaa.
Palstan paranoidinen skitsofreenikko täydessä vauhdissa kun ei ota lääkkeitään.
Fede ei siis tiedä mitä Saatananpalvonta on. Se on anti-kristillinen Jumaluskoa parodioiva ja pilkkaava hengellisyyden muoto, jossa tieteen saavutuksilla ja ihmisen vapaudella on nimi Saatana. Jeesushahmon sijasta vapahtaja onkin Jumalan vastakohta eli Saatana. Kannattaa ottaa selvää Saatananpalvonnasta ennen kuin syyttelee ketään mielisairaaksi.
typerät tor-verkot, mutta mitäpä ei ainaa ihan rahaton linkku-urpo tekisi ja ihan linkkura-hädissään yrittäisi reppana kun koittaa niitä ihan pöljiä linkkura-viestejään ihan epätoivoissaan salailla ja netissä muutenkii ihan linkkura-paniikissaan piilotella, mutta ei urpo sitä netin valvontaa pakoon pääse noilla aika alkeellisilla ja huvittavilla pikku linkkura-kikoillaan, linkkura vuotaa kun seula ja hyvä niin, ei linkku-urpon tarvii niistä jutuista mittään ymmärtääkkään, pistää vaan pään linkkura-pensaaseen ja luulee sitten reppana olevansa ihan suojassa kaikelta mahdolliselta valvonnalta ja tarkkailulta vai kui linkku-urpot hih hih !
No hih hih. Voiko joku olla oikeasti noin ääliö?
Muun muassa sinä!
"ihmisiä tarkkaillaan ja voit joutua KESKITYSLEIRILLE"
"jos esim, kaktselet kaksi kertää päivässä pornoa, niin olet liian pervo"
Paljon kerroit itsestäsikö mutta et sanonut mikä on käyttöjärjestelmäsi?.