LIIKAA SÄÄNTÖJÄ

ooon lestadiolaisperheest ja täs uskonnosha saaa ite pääättää uskooko vai ei. Nii silti mun vanhemmat ei anna mun hengaaa kenenkää muun kaaa ku toiste lestadiolaisten. Onks tää teijä mielest okei et vanhemmat päättää kenenkaa juttelen ja liikun, niinku esim faces?
3407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on on ja seksiä harrastat sitten vaan isäs kanssa, eiks jepa!?

Äänestä

on väärin

Äänestä

Väärin, kannattaa esittää oma mielipide tosissaan, ja sillein että vanhemmille jää se kuva että olet oikeasti sitä mieltä. Kaikilla on oikeus sanoa oma mielipide.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllästynyt tähän kirjoitti:

ooon lestadiolaisperheest ja täs uskonnosha saaa ite pääättää uskooko vai ei. Nii silti mun vanhemmat ei anna mun hengaaa kenenkää muun kaaa ku toiste lestadiolaisten. Onks tää teijä mielest okei et vanhemmat päättää kenenkaa juttelen ja liikun, niinku esim faces?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu