Sonera -VlTTU MITÄ PASKAA!

Ei ole taaskaan mobiililaajakaista toiminut kunnolla moneen päivään, todellinen nopeus ollut ehkä 200kt/s ja yhteys katkeilee muutaman minuutin välein. Ei tosin saunalahtikaan sen parempi ole ollut, mutta voittaa soneran 6-0.

Täysi susi keksintö koko mobiililaajakaista, varsinkin kaupungeissa turha unelmoidakaan sujuvasta surffailuista, ja erityisesti ruuhka-aikoina tekisi mieli heittää kone seinään ja manata sonera syvimpään heIvettiin.
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moi!

Vieläkö yhteys pätkii? Kokeiletko aluksi pakottaa nettitikun käyttämään pelkkää 3G-verkkoa (tai 4G:tä, jos mahdollista). Useinhan nettitikku saattaa pomppia eri verkkojen välillä ja tää aiheuttaa just sitä hidastelua ja pätkimistä. Et maininnut, mikä tikkumalli on kyseessä, mutta yleensä lukitus onnistuu verkkohallintasivun tai yhteysohjelman (esim. Mobile Partner) asetuksista kohdasta ”Verkon valinta” tms. Sivuiltamme löytyy ohjeet eri tikkumalleille (http://bit.ly/12Dt6IX) tai voin auttaa myös täällä, jos annat hieman tarkempia tietoja mallista.

Kokeile myös yhteyden toimivuutta eri paikoissa talon sisällä. Tällä saattaa olla hyvinkin suuri vaikutus. Myös erillinen lisäantenni saattaa auttaa asiaan, jos tikussa vain löytyy paikka sille. Ja viimeinen vaihtoehto on tietty jättää vikailmoitus Omien Sivujen kautta (http://bit.ly/11TLf3a), jos edellä mainitut temput ei auta.

Johannes@SoneraPartio

Äänestä

Paska koko sonera! Ei toimi mobiililiittymät, netti, eikä edes soneran sivut! Olisikohan aika tehdä jotain, että asiakkaat saisi mitä luvataan... luvattiin hyvä ja toimiva netti, mutta vitut! paskaa koko paketti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskomatonta skeidaa kirjoitti:

Ei ole taaskaan mobiililaajakaista toiminut kunnolla moneen päivään, todellinen nopeus ollut ehkä 200kt/s ja yhteys katkeilee muutaman minuutin välein. Ei tosin saunalahtikaan sen parempi ole ollut, mutta voittaa soneran 6-0.

Täysi susi keksintö koko mobiililaajakaista, varsinkin kaupungeissa turha unelmoidakaan sujuvasta surffailuista, ja erityisesti ruuhka-aikoina tekisi mieli heittää kone seinään ja manata sonera syvimpään heIvettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu