Että pitääkö suhun olla ihastunut, että voi olla kaveri. Vastaus on ei. Mutta musta pitäs tykätä sen verran, että haluaa olla tekemisissä. Lisäksi kohdella hyvin. Ja minun pitää pystyä samaan. Molemminpuolinen arvostus tarvitaan. Jos sitä ei ole, se on parasta antaa olla. Mut jos sä haluut olla kaveri, mä voin tehdä tilaa. Ja toimia omalta osaltani niin, että sitä arvostusta on. Enempään en pysty.
Joku kysyi täällä jokin aika sitten
Niin se on.
4153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jassoo. Pitää sitten edelleen olla kuulumattomissa ja näkymättömissä.
Ei tarvitse. En sitä tarkoittanut. Kenenkään kaveriksi en väkisin tunne, enkä tule enää kenenkään olemista ja elämistä rajoittamaan. Piste.
Hei, ette kai te ihan oikeesti tee jotain päätöksiä ystävien, ihastusten tms. suhteen näiden viestien/mielipiteiden perusteella??!! Mistä ihmeestä kuvittelette juuri sen toisen osapuolen olevan täällä ja lukevan viestinne? Todennäköisesti kyseinen henkilö ei ole koskaan edes kuullut mistään tällaisesta palstasta, saati sitten käynyt lukemassa näitä viestejä! Ja nyt sitten oletatte näiden viestien perusteella että tuntemanne henkilö tietää missä mennään? Ei oo ihan tervettä! Joten ilmaiskaa mielipiteenne HÄNELLE ihan livenä reaalimaailmassa, niin ette aiheuta turhaa hämmennystä muille ihmisille!!!
Sopisi hyvin! :)