Oisko kokemuksia kivoista (pikku)kaupungeista / kylistä välillä Augustow - Zakopane? Jos aamulla Augustowista starttailee ja 300 - 500 km ajelee.. yhden yön pysähdyksellä ennen Zakopanea.. Czestochowa, Piotrkow, Tomaszow? Kokemuksia??
heinäkuussa Puolaan
heinäkuussa Puolaan
1
249
Vastaukset
- Wilkki W
Kazimierz dolny ja Sandimierz ovat kivoja yhden yön paikkoja, usein viikonloppuisin majoitusta voi olla vaikea saada.
Me olemme usein Puolan läpi ajaessamme yöpyneet Kazimierz Dolnyssa, siellä on paljon halpaa yksityismajoitusta Krakowska kadun varrella.
Jos aikatauluunne sopii Puolan läpiajoon sunnuntai on hyvä päivä. Silloin liikennetä on vähemmän ja majoitusta on enemmän vapaana. Perjantaisin ja lauantaisin monissa paikoissa on kesäaikaan häitä ym. yksityistilaisuuksia.
Hyvää matkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998