Juhannuksen jälkeen Kyproksella pariks viikoks, mietin tässä että kummalle rannalle sitä kannattaa lähtee löhöömään? Omaan silmään kuvien/videoiden perusteella Nissi näyttää aika maukkaalle! Joku taas netissä kehui fig tree bayn parhaaksi... siellä kuulemma vesi on kaikkein kirkkainta, vaikkakin se on kirkasta muuallakin. Eli siis ftb parempi esim. snorklaukseen.
Mitä mieltä sä oot? nissi vai ftb? Ja miksi juuri se?
Nissi Beach vs. Fig tree bay
3
766
Vastaukset
- mimmut2
Riippuu juurikin hyvin pitkälti siitä, millaista rantaa kaipaat. Nissi beach on nuorten suosima biletysmesta ja siellä soi musiikki kovalla aamusta iltaan ja meno saattaa olla aika ajoin hyvinkin riehakasta. Vieressä on kiva "kukkulasaari", johon pääsee ihan kävellen. Yksi ehdoton suosikkini kyllä Kyproksen rannoista! :)
Fig tree Bay on todella kaunis ranta ja vesi on kyllä kirkasta. (ei se nississäkään sameaa ollut). Suosittelen käymään molemmissa, parissa viikossa ehdit kyllä hyvin :)- ufjdl886
Käsittääkseni nissillä on myös vähän rauhallisempi puoli? Jos oikein olen ymmärtänyt. Fig free bay ei kyllä kuvien ja videon puolesta kovin houkuttelevalta :( mutta toivotaan senkin olevan erittäin hieno ranta! Koska lähempänä ois se ranta ku protaraksessa ollaan.
- juuri kotiutunut
Kantsii mennä Flamingo Beachille mutta ei siellä ilman rantatuolia pysty olemaan hiekalla kun polttaa pyyhkeen läpi niin pirusti se tulikuuma hiekka. Parasta on kävellä ihanalla rannalla (hyvä puinen kävelytie monta kilometriä) ja katsella ympäristöä ja ihanan turkoosia Välimerta. Merivesi oli ihanan lämmintä ja aurinkoa ja lämmintähän sinne mennään hakemaan. Jos haluaa jotain mahtavampaa kannattaa valita vaikkapa Limassol. Minulle riitti meri, aurinko ja lämmin. Ja ihan ok ruokapaikat kun ei ole nirso ruokailija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768