Plääääh mut pakotetaan helvetin tylsälle mökille itikoitten syötäväksi jonnekkin outokumpuun.. Ja koko tupa täynnä mun RAKKAITA sukulaisia, joista ainaki 6 on semmosia 58 tanttoja ja paappoja jotka leuat lonksuen selittää juhannustaioista. Mitä te teette juhannuksena??
mitä teette juhannuksena??
:333
870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä kituutin kesäloman ekan viikon ruotsin eteläosassa jossa kaikki puhuu sellasta ruotsia ettei siitä saa mitään selvää, lisäksi tiiän vaan sukulaiset nimeltä, joten en oikeesti tunne niitä.
Mut kai me juhannuksena istutaan kaikki suomen lähisukulaiset samaan pöytään ja syödään jotain tosi luomu- ja lähiruokaa ja keskustellaan kotiloiden tappamisesta samalla kun mä yritän jäystää jotain luuydintä yrittäen ajatella, että mun ennakkoluuloisuuteni tätä ruokaa kohtaan on ihan normaalia, vaikkei se oikeutakaan sen harrastamiseen ja että mun täytyy ens kerralla väittää olevani kasvissyöjä koska tää ei oikeesti ole tän arvosta.
Mut onneksi se on vaan se yks päivä ja voin paeta keittiöön tiskaamaan ja istumaan kissan kanssa, joka tosin lopetetaan ihan justiiinsa joten empä istukaan. Istun yksin. Kuunnellen radiota tai en kuuntelekaan, koska kaikki ne jotka osaa laulaa on kerääntyneet pianon äärelle ja siellä on niitäkin jotka ei osaa laulaa ja ne laulaa kaikkein kovimmin.
Eli positiivisin mielialoin etenen kohti juhannusta, jippii.
Mökille kanssa! Ei hemmetti että ei vois tulla tylsempää. Noh, läppäri mukaan jos siellä korvessa edes toimii netti..
Haha :D nauroin sun viestilles
Menen Mankkaalle frendien kaa, kännään ja pistän es suanee c:
Mulla on tossa juhannuspäivänä synttärit:)
Pidetään oikein kunnon bileet!
Yksin itken himassa :'(
Viinan juontii ja biletyst ja shottei !! NO PROPLEM
mffää muijii piletyst seksii ja tietty edii ::::::33333333333