mitä teette juhannuksena??

Plääääh mut pakotetaan helvetin tylsälle mökille itikoitten syötäväksi jonnekkin outokumpuun.. Ja koko tupa täynnä mun RAKKAITA sukulaisia, joista ainaki 6 on semmosia 58 tanttoja ja paappoja jotka leuat lonksuen selittää juhannustaioista. Mitä te teette juhannuksena??
870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mä kituutin kesäloman ekan viikon ruotsin eteläosassa jossa kaikki puhuu sellasta ruotsia ettei siitä saa mitään selvää, lisäksi tiiän vaan sukulaiset nimeltä, joten en oikeesti tunne niitä.

Mut kai me juhannuksena istutaan kaikki suomen lähisukulaiset samaan pöytään ja syödään jotain tosi luomu- ja lähiruokaa ja keskustellaan kotiloiden tappamisesta samalla kun mä yritän jäystää jotain luuydintä yrittäen ajatella, että mun ennakkoluuloisuuteni tätä ruokaa kohtaan on ihan normaalia, vaikkei se oikeutakaan sen harrastamiseen ja että mun täytyy ens kerralla väittää olevani kasvissyöjä koska tää ei oikeesti ole tän arvosta.

Mut onneksi se on vaan se yks päivä ja voin paeta keittiöön tiskaamaan ja istumaan kissan kanssa, joka tosin lopetetaan ihan justiiinsa joten empä istukaan. Istun yksin. Kuunnellen radiota tai en kuuntelekaan, koska kaikki ne jotka osaa laulaa on kerääntyneet pianon äärelle ja siellä on niitäkin jotka ei osaa laulaa ja ne laulaa kaikkein kovimmin.

Eli positiivisin mielialoin etenen kohti juhannusta, jippii.

Äänestä

Mökille kanssa! Ei hemmetti että ei vois tulla tylsempää. Noh, läppäri mukaan jos siellä korvessa edes toimii netti..

Äänestä
  • Haha :D nauroin sun viestilles

    Äänestä

Menen Mankkaalle frendien kaa, kännään ja pistän es suanee c:

Äänestä

Mulla on tossa juhannuspäivänä synttärit:)
Pidetään oikein kunnon bileet!

Äänestä

Yksin itken himassa :'(

Äänestä

Viinan juontii ja biletyst ja shottei !! NO PROPLEM

Äänestä

mffää muijii piletyst seksii ja tietty edii ::::::33333333333

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


:333 kirjoitti:

Plääääh mut pakotetaan helvetin tylsälle mökille itikoitten syötäväksi jonnekkin outokumpuun.. Ja koko tupa täynnä mun RAKKAITA sukulaisia, joista ainaki 6 on semmosia 58 tanttoja ja paappoja jotka leuat lonksuen selittää juhannustaioista. Mitä te teette juhannuksena??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu