Subarun laatua joka haastaa muut merkit

Suparut paaliin

Sen sijaan uutena 1998 ostettu legacy
Moottori uutena kolisi pakkasella, takuuseen uudet männät.

100 t määräaikaishuollossa kaikki moottorin stefat uusiksi, oljyä nääs katin päälle ja helvetin savut ja katkut aina satasta ajettessa. Kerran jo luulin että palaa se prkle.
170 t kohdalla kytkin loppui. 180 kohdalla perä hajosi. Vaihteisto kolisi 190 t kohdalla.
200 t huollossa taas stefat uusiksi.

no iskarit taakse ok kuuluukin vaihtaa.

Ainoa jotka on kestäneet ovat pakoputki ja akku joka vaihdettiin kylläkin 30 t kohdalla

Pyörän laakereita 140 t, 160 t, 180 t, 210 t kohdalla 227 t ja taas huutaa.
180 t kohdalla takaperä vaihtoon.

ja taas palaa öljy katin päällä ja käry tunkee sisään.

Ja jlta sitä bensankulutusta

Ja tilastoissa menestyy

1

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zero heavy duty

      Oho. Forre 2,5xt 152tkm, akun vaihdoin huvikseen optiman yt 38ah. Taka iskarit pudottiperän se nivomat mutta läpäisi katsastuksen kuitenkin ja alustana on semmoinen alustasarja nykyisin omasta tahdosta ei katsurinjoka on kovahko se alusta ei katsastaja setä mutta ah niin tukeva se alusta siis . Pääsen alle 9l keskikulutuksilla normiajossa,aika vähän kiihtyvyyden ollessa 5,9sek 0/100km/h.
      Ollut hyvä auto koko ajan. No se ilmaventtiili ilmoittaa vikaioodia en tiedä jaksanko tänä vuonna sen oireenpoistaa? Ehkä 2 v kuluttua ja nyt vain ajan ja pääsen .

      Olisiko lekassaasi jotku huonot laakerit? Saisikojan siihen foresterin laakerit ? Jotkin hevityti laakerit? Ajatko jotenkin ylivarovaisesti? Vaihda outbakkiin 3 l .
      Odotan kovemman alustan aiheuttamia vikoja ja koetan vaihdattaa sitten uusia osia tilalle. Näillä mennän nyt toistaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      220
      14797
    2. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      18
      2180
    3. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      38
      1853
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      137
      1232
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      95
      1220
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      22
      1100
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      882
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      73
      765
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      80
      703
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      698
    Aihe