Miten rohkeasti aloitatte uuden suhteen? Kiinnostaako onko rikosrekisteriä? Jos olisi, niin miten reagoisitte?
Hirvittää oikein viiimeaikojen lehtiuutisetnkun naisia tapetaan ja miehet vetävät itsensäkin hengiltä usein mutta eivät aina. Miksi naiset huolivat väkivaltaisia miehiä? Mitäähn p*skasakkia tuolla Treffeilläkin muhii?
On naisissakin väkivaltaisia mutta enimmäkseen ovat olleet miehiä.
Kertovatko edes menneisyydestään? Paras kaiketi pysyä yksikseen mieluummin kuin epävakaan miehen kumppanina josta tulisi pahimmasssa tapauksessa uhkaileva aseen kanssa heiluva stalkkeri.
Hirvittää oikein viiimeaikojen lehtiuutisetnkun naisia tapetaan ja miehet vetävät itsensäkin hengiltä usein mutta eivät aina. Miksi naiset huolivat väkivaltaisia miehiä? Mitäähn p*skasakkia tuolla Treffeilläkin muhii?
On naisissakin väkivaltaisia mutta enimmäkseen ovat olleet miehiä.
Kertovatko edes menneisyydestään? Paras kaiketi pysyä yksikseen mieluummin kuin epävakaan miehen kumppanina josta tulisi pahimmasssa tapauksessa uhkaileva aseen kanssa heiluva stalkkeri.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Vakka kantensa valitsee. Tuskin pakkoa on enää tämän ikäisenä.
Olipas tässä kysymysmerkkejä.
Näillä ikäkymmenillä ei voi luottaa kuin omaan itsetuntemukseensa, ja se riittää.
Jos joku haluaisi oman rikosrekisterinsä esitellä niin siitä vaan, kaikki riippuu tietysti mitä siinä rekisterissä lukee. Mutta jos edes mielessä vilahtaa ajatus kumppanin rikosrekisteristä niin lähtisin jo omille teilleni.
Tuskin kukaan voi poikaystäviensä rikosrekistereitä keräillä.
Eiköhän sen paperin saa vain asianomainen ja viranomaiset, ei ulkopuolinen tavallinen tallaaja. En tosin ole tästä asiasta varma.
itse olen sen paperin joutunut pyytämään kun lasten kanssa tein työtä.
Ei se paperi jää edes pyörimään mihinkään, sitä vain näytetään työnantajalle ja sitten sen saa itselle takaisin.
Kyllä noita häiriintyneitä liikkuu joka puolella, tosin huomattavasti vähemmän kuin tervejärkisiä.
Jos joku on kamalassa seuran puutteessa, kai sitä etsii suuremmin valitsematta, riskit saa sitten kantaa sen mukaan.
Tosin ei aloittajakaan aivan normaalilta vaikuta. Normaali ihminen ei pelkää muita vaan vain niitä joita on syytä pelätä.
Olet tosi outo tyyppi. Kysymyshän olikin siitä että MISTÄ tietää ketä on syytä epäillä ja olla luottamatta liikaa.
Olet heti tuomitsemassa minut epänormaaliksi. Niin toimivat ihmiset jotka itse ovat epänormaaleja. Toimintaa sanotaan projisoinniksi ja projisoijat tunnistan heti.
Ryömi koloosi ja pysy siellä!!
Lue viestisi ja päättele oletko ihminen johon kukaan haluaa tutustua. Noin asennevammainen saa kyllä halutessaan olla aivan rauhassa.
Mieti itseäsi vain! Ja ota vaikka peili avuksesi niin havainnoit paremmin!
"Mitäähn p*skasakkia tuolla Treffeilläkin muhii? "
Onko tuollainen mielestäsi tervejärkisen kommentti? Minusta ei. Niin raivoissasi olet tuon ulostanut ettet ole edes kättäsi hallinnut.
paskasakkia siellä on enimmäkseen, varatut etsivät salaseuraa
Taidat puhua vain itsestäsi. On siinä vissi ero rikollisiin ja tappajiin kuitenkin.
Kun on lähisuvussa Suomen kuuluisin rikollinen ja tappaja Matti Haapoja?
Paskasakkiako olen?
Saako sitä pas.kaa pesemälläkään pois?
Eiköhän rikollisuus ole tässä yhteiskunnassa jokaisen ihmisen yksityinen ominaisuus. Täällä ei pidetä sukua tai muuta kansanryhmää rikollisena jos joku yksittäinen siihen kuuluva ihminen on. "Täällä" tarkoittaa Suomea, ei tätä rasistien miehittämää palstaa.
Oletko nimennyt uuden rasistiryhmän tänne, rikollisrasisti?;)))))
Kaikki mitä joku ei hyväksy on mielestäsi rasismia vai?
Kaunis asia sateenkaarikin on raiskattu kun se yhdistetään nykyään homoihin ja lesboihin. Mätä hedelmä sopisi paremmin vertaukseksi.
Moni on onnekseen eri mieltä kanssasi, niin minäkin.
Kunnioitan yohuuhkajaa hänen fiksuista ajatuksistaan.
Kuinkahan rehellinen ihminen tämä huuhkis mahtaa itse olla?
Jotenkin vain tuntuu että hän esiintyy eri sukupuolena kuin mitä on oikeast....Hmmm Hmmm.
Kuka kertois totuuden kun asianosainen ei itse sitä varmaankaan kerro.
Jotenkin vain mielipiteistä paistaa miehen mielipiteiksi tietty akkamaisuus.
Hienoa, jos järjen ääni on sinusta naisellinen. Näin naisena.
Minulle, kuten varmasti monille muillekin, on kirjoittajan persoona se ja sama.
Uteliaisuus ei vieläkään kuulu sivistyneen ihmisen tapoihin.
Onko totuuden selvittäminen mielestäsi sivistymätöntä uteliaisuutta?
Saanut tietenkin joskus omana itsenään kirjoittaneena takkiinsa ja päättänyt ruveta urooksi.
Naisena sais pahempaa palautetta naisilta mutta nyt kun esiintyy miehenä niin naiset kusee hunajaa. Näinhän se aina menee...
Mistä tiedät mikä rekkaamaton nikki hänellä on? Vaikka olis bessie*.
Mikäs rekattu nikki siulla on?
Älä nyt naurata minua, ihan selvästi sinulla on ketun häntä kainalossa.
Minulla lie monta muutakin luonteenheikkoutta, yksi se, että täällä ei tosiaankaan kiinnosta puupennin vertaa, kuka on kuka.
Minusta on yksi kiusaamisen laji nimitellä ketä milloinkin miksi hyvänsä. On koettu.
Bessie* kirjoittaa varmasti aina vain omallaan, sen verran nasevia ovat hänen kommenttinsa, suoria säveliä.
Vähintä mitä kannattaa heti tehdä on tutustua uuden tuttavuuden sukulaisiin, silloin yleensä selviää jo aika paljon. Jos sukulaisvierailua vältellään, niin silloin pitäisi kellojen heti soida, kyseessä lähes varmasti varattu tai konna.
Kannattaa suhtautaua varoen kaikkiin uusiin tuttavuuksiin ja luottaa omaan vaistoonsa. Tuskin kukaan sentään niin yksinäinen on että alkaa sokeasti kertomaan kaikkia asioitaan.
Ajan kanssa selviää paljonkin asioita ja seuraamalla toisten kanssa käyttäytymistä vaikkapa syrjäsilmällä näkee onko uusi luotettava vai ei.
Rikolliset, alkoholistit ja mustikset hylkään heti kättelyssä.
Silloin kun huomaa kaverissa jotain vilppiä, voi itsekin keksiä hyviä tarinoita. Saapahan konna samalla mitalla takaisin.
Eipä ole uusia tuttavuuksia ja vanhatkin alkavat poistua vauhdilla. Enkä koe paljoa siinä menettäneeni.
Ne uusimmatkin tuttavuudet ovat jo niin vanhoja, etten enää muista tai muistele luotinko vai en ja jos, niin miten kävi...
Jaa-aa, mitenkähän olisi. Tuttavuuksia ei ole ollut ainakaan neljään vuoteen. Nuo treffipalstat ei oikein innosta, se kun on itsestään selvää mitä siellä haetaan, tai näin mä ainakin ajattelen. Kyllä täs on odoteltu sitä sielun kumppania jos vaikka tuolla lenkillä kävelis vastaan, ei oo näkyny.
Luottamus tulee aikanaan. Kait sitä ensin kattelee varauksellisesti uutta ihmistä, sitä kun luonteeltaan on sellanen. Ehkä liikaakin.
Varauksellinen olen minäkin, mutta tähän asti vaisto on ohjaillut oikein. Mulle on kertynyt uusia tuttavia koko elämänkaaren ajan. Osa on syventynyt ystävyydeksi, hyvin pieni osa rakkaudeksi.
HIV, aids, tippuri, syfilis, keuhkotauti, rikkinäist hampaat ja suun tila, terve vaiko sairas suu...Ikä, kuoleeko koha, lasten luonteet...
Tässä alkua hiukan.
Ei sitä jaksais.