Tietäiskö kukaan miltä sivuilta vois löytyä?Oisko fordilla omia sivuja?
ford 5000 käyttöohjek./korjausopas
jukka
94486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
selasin http://www.alfamer.fi ... sivuja, en kuitenkaan löytänyt haluamaasi kirjaa, mutta muuta mielenkiintoista sitäkin enempi.
Kokeile löytäisitko paremmin.
Kiitos.Nuo on ihan hyviä kirjoja mutta pitäs löytää just tuolle mallille oma.saa nähä mistä sen löytäs...?
Eikös tuolla Alfamerin sivulla teos n:o FO42 vastaa tarpeitasi, ei muuta vikaa kuin lontoon murre, mutta kuvistahan asiat selviää ja sanakirjaa, jos epäselvää.On siellä osastolla korjausoppaat/traktorit/yleisteokset
Kiitos.Aattelin vain että jos olis jostaki löytyny ihan suomenkielinen.Kumma vain ko net ei niitä meän kielelä tehe.Täytyypä sitte tuo kirja hommata
Katsoppa täältä manuaaleja
www.yesterdaystractors.com/store/manuals/index.htm
Itse olen tilannut FORD kaivurin manuaaleja, toimitus kesti pari viikkoa. Manuaalit ovat täydelliset (=kuten tehtaan korjaamokirjat). Hinta on kohdallaan - tositarpeeseen.
Valitettavasti kieli on enklanti, mutta koska kuvia on paljon niin se ei paljon haittaa.
Kielikysymys?
Lontoonmurre- mitä se tarkoittaa Suomessa?
t:
kielipuoli
Moi,FORD 5000 suomenkielinen käyttöohjekirja löytyy, myös tuo Alfamerin eng.versio korjauskirjasta. Käyttiksen voin kopsata ja korjauskirjasta ottaa osioita. Saat hintaan about 20 € niin saan vaivan palkkaa kopioinnista. Meilaa jos kiinnostaa.
vieläks sult löytyy toi käyttöohje kirja?
Mie voi hommata vieraskielisen kuvineen, ja kääntää pieniä osioita siitä. Kuinka luodaan kontakti yksityisesti?