Kertokaahan millaisia hintoja kulta ja valkokulta koruilla alanyassa on ? myös muutakin "tärkeää" matka tioetoa kaivataan. Esim. finnmatkojen aramis hotellista. Onko siistit huoneet yms.. reissuun lähdössä 24.8. onko silloin (liian) kuuma. (näin ovat monet sanoneet)
alanyassa käyneet!!!
sipul4
5463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
maksaa tosi vähän!
kato tiffany alanyassa.
Elokuu on kuumin kuu yleensä ollut, tosin onhan tätä lämpöä jakautunut muillekin kesäkuukaukausillekin! Vuos sit oltiin taas elokuus Alanyas ja auringossa oli n. 60 astetta lämmintä Kale-kukkulalla... PHUUH! Mut kyl siä kärsii olla, kun on altaita ja meri hollilla, eikä ole PAKKO tehdä yhtään mtn.
Hei Sipul!
Palasin pari päivää sitten Alanyasta. Haaveilin edullisista hopea ja kultakoruista, mutta kyllästyin tinkimään. Kävin parissa liikkeessä, joissa tuotteissa oli hinnat ja tuotteiden painot sekä kultapitoisuudet esillä. Ainoa ongelma olivat järkyttävän korkeat hinnat. Esim. 14 k kullasta tehdyllä perus ranneketjulla oli lähtöhinta noin 150 euroa grammalta. (380€ korun paino 2,41g). Sinnikkäästä tinkimisestä huolimatta en saanut kohtuullista hintaa, joten kaupat jäi tekemättä. Toivottavasti sinulla parempi onni koruostoksilla.
Hotelli Aramis on perushotelli ,ei mikään luxus.
Valko-sekä keltakulta todella kallista ,kuten hopeakin.
Elokuussa yleensä huh hellettä ,en suosittele ,liian kuumaa.
Hinnat muutenkin Suomen tasoa ,varautukaa siihen.