Panneepa miettimään tuo Pyhäjärven Sanomien kirjoitus ja henkilö, jonka se kirjoitti.
Miktäs ajojahtia hän harjoittaa???? Kuka heitti sen ensimmäisen kiven...............
kuka on tehnyt kirjoituksillaan kaikkea pahaa ja on ollut pahansuopainen...niin kuka......... Syyttömälle varsinaiselle virkaansa hoitavalle kaupunginjohtajalle.
Tietääkö Sarkkinen, että nykyinen on vs. Ainakikn kirjoituksesta päätellen, muisti pätkii tältä osin. Vai ketä hän tarkoittaa?
Katsokaa, mitä kikrjoittelette, on niin paksua sanomaa, ettei sanotuksi saa.
Miktäs ajojahtia hän harjoittaa???? Kuka heitti sen ensimmäisen kiven...............
kuka on tehnyt kirjoituksillaan kaikkea pahaa ja on ollut pahansuopainen...niin kuka......... Syyttömälle varsinaiselle virkaansa hoitavalle kaupunginjohtajalle.
Tietääkö Sarkkinen, että nykyinen on vs. Ainakikn kirjoituksesta päätellen, muisti pätkii tältä osin. Vai ketä hän tarkoittaa?
Katsokaa, mitä kikrjoittelette, on niin paksua sanomaa, ettei sanotuksi saa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ajojahti on Hänen ja tekijöiden toimesta. Ei kuulu kuntaelämään tällainen pesän likaaminen.
Oman imakon nostosta kyse. Taisi käydä enemmän laskupuolelle sekin.
Kyllä Sarkkisen, piktäjäneuvoksen, kirjoitus oli onnetonta KEHITTÄMISTÄ.
Kansan yhteen kasaamista, varsinaisessa mielessä.
Kiitos ja kumarrus, herra Sarkkinen PITÄJÄNEUVOS. Neuvopa ihan oikein
ja oikeamikelisesti. Miktkä tarkoitusperät Sinulla on?
Onhan Sarkkinenkin ollut Valtuuston puheenjohtajana jo tuona aikana kun sisäinen tarkastus ja ulkoinen tarkastus on pettänyt. Mutta niin siellä on moni muukin ollut joten kannattaisi pysytellä kultaisella keskitiellä eikä osoitella ketään ,Tietääkseni asia A-studiossa on esitetty asiallisesti ja oikein. Kyllä asiat on oltava järjestyksessä se on meidän kuntalaisten etu. Jos Sarkkinenkin on tiennyt asiat miksei oo puuttunna asiaan?
Sillä lailla "tiedon väärti". Sinä siis tiedät että A-studiossa esitetyt yksityiset laskut on maksettu lentokentän tililtä ja niitä ei siis vissiin ole korjattu, näinhän väität ("Tietääkseni asia A-studiossa on esitetty asiallisesti ja oikein")! Miksi ihmeessä et ole paljastanut tietojasi tässä vuosia kestäneessä "sotkussa"!
Kyllä nyt alkaa ihmetyttämään mikä tässä on takana! Taitaa sylttytehdas löytyä aivan muualta mistä etsitään!!!!
ihmeellistä että väärinmaksettujen laskujen kohtalo vaihtelee tiedotusvälineestä riippuen
televisiossa asianosainen sanoo että virhe pitää korjata, ja selänteessä asianosainen kertoo toimittajalle korjanneensa virheen silloin vuosia sitten kun se sattui
miten tällaista huonomuistisuutta voi olla ja onko unohtunut jotain muutakin kertomisen arvoista?
Lentokentän hallituksen jäsen Malila ei ko. ohjelmassa sanonut, että saatavia olisi Tikanmäeltä. Hän jos kuka tietää asian.
Koneita ei ole pudonnut maahan. Kunnostustakin on voitu tehdä. Kukaan ei ole menettänyt henkeään. Mikä mättää, kun kukaan asioita hoitava ei ole sanonut suoraan mistä on kyse. Tuo laskujupakka on toisarvoinen asia, jos se on hoidettu kuntoon.
Lentokenttäyhtiön hallitus voi antaa paikallisessa lehdessä ja valtuuston kokouksessa virallisen tiedonannon tilanteesta onko moisia saatavia Tikanmäeltä. Sama tieto myös poliisille. Kun sen hallituksen jäsenet allekirjoittavat., sitä on uskominen, niin loppuu tyhjän jauhaminen.
Itse kenttään ei rahat varmaankaan ole uponneet. Siellä on yhä sama peltitönö ja itse kenttä on kuin kuun pinta. Vesakot kasvaa ja rehottaa. Näin oli ainakin ihan jokin aika sitten.
mutta entäs se kaupungin osakeanti. Rahat on kaupungin tileiltä maksettu, mutta yhtiö ei ole osakkeita merkinnyt rekisteriviranomaiselle.
Missäs on se 86 000 euroa??
Irjako tietää??
rekisteröinti ja rahat on kaksi aivan eri asiaa! Koittakaa nyt hyvät ihmiset tajuta ettei mitään rahoja ole kadonnut tai käytetty väärin, ei sentilläkään! Kaikki on tutkittu moneen kertaan!!!!
Onko tullut aika kaupungin hallinnon / valtuuston irrottaa Lnetokenttä Oy omaan mahdottomuuteensa?
Ei ole rotia avustaa, kun kenttää käytetään muutaman kerran kuukaudessa ja käyttäjiä 1-3 enemmän tahi vähemmän "liikemiehiä".
Myydään pois.
Jukka ostaa, on sillä pätäkkää.
Hintaa voisi pitää uuden terveyskeskuksen rakentamiseen verrattavana summana..eikös? Silloin Jukka saa kaikki ja enemmänkin anteeksi..ainakin minun puolesta.
Mitä anteeksi? Ei kai Jukka mitään väärää ole tehnyt! Näyttävää toteen jos on.
Jokaisella on anteeksipyydettävää ja anteeksiantamushan on hyve...mehän olemme pyhäjärvisiä.
Kyllä Jukalla, myös sinulla ja minulla, kuin on muillakin, niin paljon taakkaaa pusakan alla, että perusteellinen rippi tekisi eetvarttia.
Ja anteeksiannon voi kruunata hyvällä teolla, ostamalla kentän pois kuleksimasta, ja rahat terveyskeskuksen uudisrakentamiseen.
Mies on kyllä kenttänsä ansainnut, nimitettäköön se hänen kunniakseen. Kunhan on maksanut ison tukun yhteiseen kassaamme.
No, anteeksi nyt, että olen tätä esittämässä. Mutta tarkoitus on tosi hyvä, molemminpuolin. Kenttään ei enää kuluisi hallinnon aikaa, ja potilaat saisivat köllötellä omalla paikkaukunnalla siipien suojassa.
Minä en ole pyhäjärvinen, enkä pyhäjärviseksi tuu. Kaikkihan täällä ovat sukulaisia, kun kaikki kivet käännetään. Hyi olkoon, en halua, en.
Taas proolaisten vinkumista