Heinäkuussa opintolaina?

Haluisin nostaa heinäkuulta opintolainaa, onko se siis mahdollista? Nostan myös elokuusta alken loppuvuodeksi. En ole ennen ottanut opintolainaa. Voiko lainaa nostaa siis vain heinäkuulta, vaikka ei ole ennen nostanut?
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Opintolainaa saa yleensä niiltä kuukausilta jolloin saa opintotukeakin, joten jos opintotuki alkaa elokuussa niin silloin ekan lainan voi nostaa silloin.

Äänestä

Onko sinulla olemassa jo voimassaoleva lainantakauspäätös?

Äänestä
  • Hmm ei ole, täytyykin laittaa kelalle vetämään. Nostan myös kesäopintotuet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ksysymyyss kirjoitti:

Haluisin nostaa heinäkuulta opintolainaa, onko se siis mahdollista? Nostan myös elokuusta alken loppuvuodeksi. En ole ennen ottanut opintolainaa. Voiko lainaa nostaa siis vain heinäkuulta, vaikka ei ole ennen nostanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu