Hiustensiirrossa käyneet?

jeppe881

Kuinka pitkää menee hiustensiirron jälkeen että kehtaa esiinyä ihmisten ilmoilla ilman hattua? Ohimoille olisi tarkoitus täydennystä ottaa, tällä hetkellä 1mm sänki joten ei ole paljoa hiuksiakaan millä peitellä jälkiä ja pystyykö tälläistä operaatiota tekemään edes niin että kukaan ei huomaisi mitään? Ruvet kai lähtee 1-2 viikossa mutta entäs punoitus?.Alue on kuitenkin suhteellisen pieni varmaan n.1500 siirrettä. Ilmeisesti ulkomailla pitäisi käydä fue-siirteitä ottamassa, ei nimittäin arpi niskassa kiinnosta.

6

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1+19

      Katsopa tuo HST-aihe.

      Selaa esim baldtruthtalk-foorumin HST-osio.

      Donor-alue parantuu muutamassa päivässä, mutta siirtoalueen punoituksen häviäminen on yksilöllistä. Ainakin muutama viikko menee. Pystyy tekemään niin ettei kukaan tajua mitään.

      http://www.lookgood.se/forum/viewtopic.php?id=4544

      • sdfaasdfsdfsdfa

        Jospa nyt menisit itse ensin sinne hiustensiirtoon ennenkuin pädet täällä asioista joista sinulla ei ole mitään kokemusta?


      • 1+1=3
        sdfaasdfsdfsdfa kirjoitti:

        Jospa nyt menisit itse ensin sinne hiustensiirtoon ennenkuin pädet täällä asioista joista sinulla ei ole mitään kokemusta?

        Mistä tiedät etten ole jo ollut?


      • 1+1=3
        sdfaasdfsdfsdfa kirjoitti:

        Jospa nyt menisit itse ensin sinne hiustensiirtoon ennenkuin pädet täällä asioista joista sinulla ei ole mitään kokemusta?

        Sori, jos sulla strip-arpi takana ja loppuelämä pitää käydä siirroissa. Harmin paikka. :(


    • karvapallo2

      Punotus päässä voi kestää aika pitkäänkin, jopa pari kuukautta. Itse sanoisin, että hiustensiirron jälkeen on hyvä varata n. 3 viikkoa lepoaikaa ennen ihmisten ilmoille menoa, tosin arvet eivät ole tässä ajassa vielä lähellekään parantunut. 4 - 5 viikon jälkeen arvet alkavat paranemaan ja n. 6 - 8 viikon jälkeen tilanne alkaa olla aika normaali.

      • hautalankangas100

        Kävin juuri FUE-siirrossa Istanbulissa. Donor alue on jo viikon jälkeen siisti, hiusta pukkaa jo noin 2-3 mm, ottokohdat häviää sinne väliin.
        Siirtoalueella on tietysti rupia, mutta ne ovat hyvin pieniä ja murenevat kovaa vauhtia.
        Päänahassa käy kova kihelmöinti eli verenkierto toimii täydellä teholla.
        Toipuu paljon ripeämmin kuin FUT-siirrosta josta mulla on myös kokemusta.
        Arven alue ja koko niska oli vuosia tunnoton ja kyllähän se arpi edelleen loistaa, nyt sen huomaa kun niska ajettiin lyhyeksi siirteiden ottoa varten.
        Klinikka oli muuten ROYAL ESTETHIC Istanbul, jonka toiminta oli aivan eri tasoista kuin Nordströmin puljussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      92
      794
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe