Kun Kantasen kauppa lopetti, niin:

Tuossa on hyvä paikka, "asebulevardi", eli sorastajankatu 1, JKL: sellainen sisäpiha mikä on täynnä kaikkia asekauppoja. Laukaantien varressa, jos tulee idän suunnasta Laukaan suuntaan, niin vähän Biltemasta eteenpäin.
1238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sorastajantie 1, ei katu, no sama ei niitä ole monia, juuri kävin itse tuolla armoria-kaupassa eilen. Erätukku, SA-kauppa, kaikenlaisia liikkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuoltapaukkuja kirjoitti:

Tuossa on hyvä paikka, "asebulevardi", eli sorastajankatu 1, JKL: sellainen sisäpiha mikä on täynnä kaikkia asekauppoja. Laukaantien varressa, jos tulee idän suunnasta Laukaan suuntaan, niin vähän Biltemasta eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu