Mitä hemmettiä MS oikein meinaaa? Xbox One on PS4:ään verrattuna häpeällisen tehoton romu. 360 sentään oli tehoissa erinomainen vastus PS3:lle.
Xbox 360
tehokkaampi näyttis
enemmän muistia peleille (512-32 = 480mb)
helpompi koodata
- tehottomampi prosessori (~80 Gflops)
PS3
tehokkaampi prosessori (200 Gflops)
- tehottomampi näyttis
- vähemmän muistia peleille (512-50 = 462mb)
- vaikeampi koodata
VOITTAJA: XBOX 360
Xbox One
/- yhtä tehokas prosessori, mutta huonompi Kernel
- tehottomampi näyttis
- vähemmän muistia peleille (8-3 = 5Gb)
- hitaampaa muistia peleille (68gb/s vs 176gb/s)
PS4
yhtä tehokas prosessori, mutta parempi Kernel
tehokkaampi näyttis
enemmän muistia peleille (8-1 = 7Gb)
nopeampaa muistia peleille (176gb/s vs 68gb/s)
VOITTAJA: PLAYSTATION 4
Mitä tapahtui tehoille?
3
338
Vastaukset 3
- Huoh...
Oletkos kuullut Xbox Onen hyödyntämästä pilvilaskennasta, joka nostaa koneen tehot moninkertaisiksi? Etpä tietenkään. Otappas ensi kerralla asioista selvää kunnolla.
- justniiii
Jaksat jauhaa tuota Microshitin PR-paskaa. Pilvellä saadaan parenpi AI ja geometria, mutta siihen se sitten jäikin. Monet kehittäjät onki naureskellu noille mikkipaskan väitteille 100x tehoista jne. Haha..
- pc rulaa
justniiii kirjoitti:
Jaksat jauhaa tuota Microshitin PR-paskaa. Pilvellä saadaan parenpi AI ja geometria, mutta siihen se sitten jäikin. Monet kehittäjät onki naureskellu noille mikkipaskan väitteille 100x tehoista jne. Haha..
Ei kannata ostaa pelikonsolia. PCn saat tehokkaammaksi halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS671997Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52756Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43651
- 47614
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48531