Onko muita tulossa kalajoen juhannukseen? Minä menen yksin varmaan...
Kalajoelle juhannuksena?
7
197
Vastaukset
- Ykzin
Itse en tohtis mennä yksin. Turpaan tulis varmasti, syystä tai syyttä. Alkoholi ja minä emme sovi yhteen.
Melkein mieluummin yksin kämpillä. - mies.
Itse olen jo kalajoella ja yksin mökissä. Mitäs täällä. Hyvii bändejä odottelen.
- mies.
Vit.tu ku on krapula. Heräsin sohvalta ja päässä pyörii ja ihan ku olis viikon ryypännyt. Naapurimökissä on jotain naisia. Eilen kun grillasin niin ne tuli lainaa grilliä ja sit grillasimme yhdessä. Ne naiset on hesasta tullut tänne ja ihan mukavia naisia. Taidankin vonkata yhtä naista sänkyyn kun juhannus tästä etenee..Ne lupas tarjota juotavaa tänään ku lainasin grilliä joten odottavalla kannalla olen.
- mies.
Täällä sataa mut aion ottaa muutaman oluet ja lähtee kohta kalaan koska olen kalajoella. Tääl on paikallinen lampi josta sa lohia kalastaa joten aion sitten grillata ittelleni kalalounaan.
- mies.
Tääl on oikeesti tosi kivaa tääl kalajoella. Kävin tossa kalassa ja siel oli muitakin kalastajia. Naiassia sekä miehiä kalasteli ja sain lainata haavia että sain kalan ylös.
Sain kirjolohen ja se on tuol muhimassa grillissä. Naapurissa asuva nainen tuli kans ulos grillaamaan ja sovittiin et mennään yhdessä katsomaan bändejä. Voin keskittyä lomailuun kun kotona ei odota ketään tai mikään. Taidan tulla kalajoelle uudestaan vielä tänä kesänä. Toivon vaan et ilma olis parempi mut ei se mua haittaa jos sataa. - mies.
Tulin kalajoelle ainoastaan pmmp takia ja yökin on hyvä mut ghaluun nähdä pmmp keikan kun enole nähnyt kun kerran aikaisemmin. Eitää lysti maksa kuin 800 euroa.
Kävin viime vuonna yhtenä päivänä/iltana siellä ja kivaa oli :) Mut tänä vuonna en ole tulossa, ei paljoa kiinnosta kyseinen touhu kun liikaa meteliä ja porukkaa on... mä ite kun tykkään rauhallisesta ja rennosta menosta mieluiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1146296Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3756033Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695710Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3433939Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452335Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151380- 121201
- 1821042
- 58845