Kalajoelle juhannuksena?

nuorimiess

Onko muita tulossa kalajoen juhannukseen? Minä menen yksin varmaan...

7

209

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ykzin

      Itse en tohtis mennä yksin. Turpaan tulis varmasti, syystä tai syyttä. Alkoholi ja minä emme sovi yhteen.

      Melkein mieluummin yksin kämpillä.

    • mies.

      Itse olen jo kalajoella ja yksin mökissä. Mitäs täällä. Hyvii bändejä odottelen.

    • mies.

      Vit.tu ku on krapula. Heräsin sohvalta ja päässä pyörii ja ihan ku olis viikon ryypännyt. Naapurimökissä on jotain naisia. Eilen kun grillasin niin ne tuli lainaa grilliä ja sit grillasimme yhdessä. Ne naiset on hesasta tullut tänne ja ihan mukavia naisia. Taidankin vonkata yhtä naista sänkyyn kun juhannus tästä etenee..Ne lupas tarjota juotavaa tänään ku lainasin grilliä joten odottavalla kannalla olen.

    • mies.

      Täällä sataa mut aion ottaa muutaman oluet ja lähtee kohta kalaan koska olen kalajoella. Tääl on paikallinen lampi josta sa lohia kalastaa joten aion sitten grillata ittelleni kalalounaan.

    • mies.

      Tääl on oikeesti tosi kivaa tääl kalajoella. Kävin tossa kalassa ja siel oli muitakin kalastajia. Naiassia sekä miehiä kalasteli ja sain lainata haavia että sain kalan ylös.
      Sain kirjolohen ja se on tuol muhimassa grillissä. Naapurissa asuva nainen tuli kans ulos grillaamaan ja sovittiin et mennään yhdessä katsomaan bändejä. Voin keskittyä lomailuun kun kotona ei odota ketään tai mikään. Taidan tulla kalajoelle uudestaan vielä tänä kesänä. Toivon vaan et ilma olis parempi mut ei se mua haittaa jos sataa.

    • mies.

      Tulin kalajoelle ainoastaan pmmp takia ja yökin on hyvä mut ghaluun nähdä pmmp keikan kun enole nähnyt kun kerran aikaisemmin. Eitää lysti maksa kuin 800 euroa.

    • Kävin viime vuonna yhtenä päivänä/iltana siellä ja kivaa oli :) Mut tänä vuonna en ole tulossa, ei paljoa kiinnosta kyseinen touhu kun liikaa meteliä ja porukkaa on... mä ite kun tykkään rauhallisesta ja rennosta menosta mieluiten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe