Kalamarkkinoilla oli tarjous Kymensanomat 3:kk hintaan 66,-e joten tilasin kerrankin lehden. Tänään tuli sitten lasku, 3:kk:n laskun summa 106,50 euroa ! ! !
Maanantaina käyn perumassa tilauksen.
Mahtoiko kukaan saada lehteä tuohon 66:n euron tarjoushintaan?
Tilasinpa Kymen sanomat
10
3902
Vastaukset
- Börjetäti
Hei; soita asiakaspalveluun ja ilmoita maksavasi vaan se luvattu tarjoushintalasku 66 e etkä maksa yhtään enempää. Kysy myös miksi laittoivat normaalin laskun . Tai sitten maksat vain suoraan 66 euroa samalla viitenumerolaskulla ja jos sieltä tulee jotakin älämölöä niin kerot sitten, että jouduit huijatuksi.
- Kotkan poika
Normaali hinta on 85 euroa. Joten tulipa tarjous kalliiksi.
- Tarkka oltava
Kotkan poika kirjoitti:
Normaali hinta on 85 euroa. Joten tulipa tarjous kalliiksi.
Ainahan taejoukset on kalliimpia. Eräskin tekstiilimyymälä myi farkkuja normaalisti tarjouksellakin jotakin ja yhdet mallit oli 20 . En tiennyt sitä tarjoushinnaksi ostaessa, mutta viisikymmentä alennus oli myöhemmin kun lopettivat liikkeen ja ajattelin, että nyt haen niitä farkkuja useammat kun niitä saa 50% alennuksella. Menin ja oli lappu päällä, että hinta seitsemänkymmentä ja siitä puolet on kolmekymmentä viisi. Eli alennusmyynnissä 15 enemmin kuin aikaisemmin, joten humpuukia ja petostahan se oli. Olikohan saman suuntainen juttu tuossa lehtikaupoissakin.
- äit-sy
Et sitten sieltä Kymen sanomien konttorista kysy asiaa, joku virhehän tuossa on tapahtunut.
- Oppi ja ikä kaikki
Maanantaina kun Kymärin toimitus on auki niin menen sinne selvittämään asiaa.
Tuli mieleeni olenko ainoa joka Kalamarkkinoilta tilas 3 kk:n sanomalehitilauksen
66 euron alehintaan, ja oisi saanutkin torstaina 106,50 laskun?
- kyökki ja kissa
peru vaan se tilaus, ylihintainen lehti ja muuttui vielä niin pieneksi ettei ilman silmälaseja pysty edes lukemaan
- kusetettu2
Samaa mieltä lehti muuttui todella pieneksi. Tekstit pitäisi käydä läpi mikroskoopilla.
- heps..
Ei ole huonompaa lehteä kuin kymari, siinä ei ole kertakaikkiaan yhtään mitään, ja huonommaksi meni kun pieneni, peru kiireesti tilaus.
- Anonyymi
Andritz perui lehden tilaamisen konttorille, sekä myös digi lehden. No, nyt se viimeinenkin hyvä henki katosi. Onko loppu näkyvissä, kun 500 € säästö piti tehdä? Kenen idiootin idea tämä oli? Painajaismaista pääsiäistä tälle idea nikkarille!
- Anonyymi
No ei tullut yllätyksenä, joku keksinyt mahtavan säästökohteen ja tivolin johto innoissaan peruu tilauksen ja olettaa, että jäljelle jäävät tekevät iloisina töitä. Todella mahtavia henkilöstö etuja kyseisessä firmassa! 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14914460Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant226757Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634274Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233944"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703