Eli tämmöinen vuokralainen olisi mulla tulossa. Miten tämän maksusitomuksen kanssa menetellään? Otanko vain lapun ja pidän omissa arkistoissani, jokatapauksessa maksamatta jättämiä vuokria ja tuhojen korvauksia pitää erikseen hakea vuokrasuhteen päätyttyä..
Eikai tällaista pankkiin tarvitse viedä? Ihan uusi tilanne, ennen vuokratakuut tulleet rahana ja niille on perustettu tili.
Kiitos vastauksista!
Takuuvuokra Sossun maksusitomuksella..
4ida
2
231
Vastaukset
- mieti ite
Miksi veisit pankkiin A-4 paperin, jonka voit kopioida vaikka 10 eri paperille ja pyytää tarvittaessa vielä kopion kaupungilta, jos kaikki kappaleet ovat hukkuneet?
- 4ida
Niinpä.. ajattelin vaan tarkistaa.
Nyt naurattaa tää aamuaivojumitus jo itteänikin :D
Kiitos silti vastauksesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715