Lomakylässä ammuttiin käsiaseella Sonkajärvellä

Tante Adelheid

5

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rkapula

      Ja ainakin viisi puukotusta sekä kymmenittäin törkeitä pahoinpitelyitä puhumattakaan sadoista lievistä pahoinpitelyistä.

      Mikä on pointtisi? Eikö sinulla ole juhannuksena muuta tekemistä kuin trollata. Hanki ihmeessä elämä.

    • gtgtgdg

      Ei sillä ole merkitystä vaikka kuolisi ihmisiä satapäin ainoastaan jos joku näkee vaikka melikuvitus aseen on se kamala. Media hakee uutisia vaikka väkisin aseista.

    • Tilda-serkku

      Näyttää olevan myös päivystäviä ammuskelijoita juhannuksena liikkeellä soittamassa raivoaan. Tarkoituksenahan on ilmeisesti yrittää selittää, ettei ammuskelu tai aseen näkeminen yleisellä paikalla ole mitenkään kauheaa, päin vastoin.

      Mediahan on syyllinen kaikkiin koulusurmiin, Hyvinkään tapahtumaan jne. Totta Mooses, jos aseita saisi kanniskella vapaasti näkyvillä, ei kenellekään tulisi mielihaluja ammuskella eivätkä ihmiset pelkäisi ampuma-aseita.... Tämähän on sitä Jussi Halla-ahon ja NRA:n retoriikan mukaista höpötystä asetyhjiöistä ja muista kummallista tiloista.

      • omalääkäri

        Etkö tajua, että mitä enemmän ,edia aseista vouhottaa, sitä enemmän hörhöt niillä hosuvat. Poliisikin tunnustaa, että kyseisistä tilanteista olisi melkein parempi olla uutisoimasta, sillä näkyvä uutisointi aiheuttaa piikin tilastoihin.

        Mikä sinua aseissa noin kiihottaa kun niistä piää Juhannuksenakin vouhottaa?


      • haista paska

        marssi niille mustalaisille saarnaamaan aseista jos uskallat, kyseinen etninen vähemmistöhän tunnetusti lainkuuliaisina on luvat varmasti hakeneet värkkeihinsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2179
    2. 121
      1465
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      336
      1270
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1185
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1181
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1159
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1109
    9. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      99
      978
    10. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    Aihe