Olen hankkimassa ensimmäistä kuulokojettani.
Netissä esitellään erilaisia kojeita,mutta onko niissä minkälaisia eroja valmistajan mukaan ja mikä on tällähetkellä kehittynein ja paras koje?
Kuulokejeen hankinta
5
220
Vastaukset
- phonek
soita aika korva poliklinikalle!!! siellä ne on ammattilaiset jotka kuulo käyrän mukaan määräävät sulle oikeen kuulo kojeen...!!
- .....?
Näin tulen tekemäänkin. Haluaisin vaan tietää,että en hanki Mersun hinnalla Ladaa.
Siis,onko kuulokojeiden merkeillä millaisia eroja ja mikä on tällähetkellä kehittynein ja paras koje? - otoskleroosi
.....? kirjoitti:
Näin tulen tekemäänkin. Haluaisin vaan tietää,että en hanki Mersun hinnalla Ladaa.
Siis,onko kuulokojeiden merkeillä millaisia eroja ja mikä on tällähetkellä kehittynein ja paras koje?Kuulokojeen saa aivan ilmaiseksi korvapoliklinikan kautta. Minä sain ensimmäisen kuulolaitteeni vuonna 1980. Sen jälkeen olen aina saanut tarvittaessa. Siis, jos kuulo on huonontunut tai kuulolaite mennyt rikki. Alkuvuosina piti käydä aika usesti kuulotutkimuksissa, mutta nyt eläkkeellä ei enää pahemmin välitetä, kuulenko vai en. Tosin noin vuosi sitten soitin ja sain ajan sekä sitten vähän ajan kuluttua uuden kuulolaitteen. Mutta nuorempana tuli aina kutsu poliklinikalle. Nyt täytyy itse pitää huoli asiasta!
- .....?
otoskleroosi kirjoitti:
Kuulokojeen saa aivan ilmaiseksi korvapoliklinikan kautta. Minä sain ensimmäisen kuulolaitteeni vuonna 1980. Sen jälkeen olen aina saanut tarvittaessa. Siis, jos kuulo on huonontunut tai kuulolaite mennyt rikki. Alkuvuosina piti käydä aika usesti kuulotutkimuksissa, mutta nyt eläkkeellä ei enää pahemmin välitetä, kuulenko vai en. Tosin noin vuosi sitten soitin ja sain ajan sekä sitten vähän ajan kuluttua uuden kuulolaitteen. Mutta nuorempana tuli aina kutsu poliklinikalle. Nyt täytyy itse pitää huoli asiasta!
No joo...
Eipä tuo kommentointisi tuonut vastausta kysymykseeni.
- phonek
korva tausta koje!! ja phonek merkki!! ladukkain ja kehittynein!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921949Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781781Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3081584Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1851460Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em921053- 511007
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941