tota noinh..ongelmani on se että;oon 168-170cm pitkä/painan n.60 kiloo/14wee..kertokaa oonko liian lihava!!!???!!!!!!!!!!!!!????????????!!!!!!!!!!
omasta mielestäni olen..että kyllä varmaan ainakin 5 kiloo vois tiputtaa pois... :(
kertokaa omat mielipiteenne! kiitos jo etukäteen!!!
omasta mielestäni olen..että kyllä varmaan ainakin 5 kiloo vois tiputtaa pois... :(
kertokaa omat mielipiteenne! kiitos jo etukäteen!!!
Vastaukset 8
Vanhimmat
ethän sie oo oleskaan liian lihava!! ei sun tartte mittään tehä masulles!! ihan sopivan painonen oot..just sopivan painonen!!
nuoressa iässä EI sais laihuttaa! ne kertyy vaan takaisin vaikka kuinka hyvin yrittäis pitää huolta itestään.. nimim. kokemusta on
ja sä et edes oo liian lihava! mulla itellä oli tuossa sun iässä mä oli 165cm ja painoin 87kg laihutin, pari kiloo kuukaudessa, tahdilla laihuin parikytä kiloo. sitte jatkoin hyvin lenkkeilyä ja vatsalihasten tekemistä, herkut jätin pois. kiloja tuli vaan lisää. nyt oon 167cm ja painan 75kg.. että niih.. tässä mun tarinani
Mutta minun mielipiteeni on että oot. Jos olisit 170cm pitkä ja painaisit 55kg niin... Miehelle toi ois liian laiha, mutta naiselle ei. En halua "työntää" sinua laihduttamaan, mutta jos painat tuon verran niin olet lihava (ellet sitten ole tavallista kookkaampi luonnostaan)
Ja mitä tulee tuohon että ne tulee takasin niin, se pitää paikkaansa jos on jokin sairaus joka tekee niin, mutta jos pidät ittestäs huolta ja syöt saman verran kuin kulutat niin et liho.
Mielipiteitähän kaivattiin, mutta ET ole liian lihava. Itse painan 60 kg, olen 174 cm pitkä ja hoikassa kunnossa! Omaan painavat luut, lääkärinikin on todennut sen. Et missään nimessä siis ole ylipainoinen. Usko minua. Laihojen on aina helppo väittää. Naisten keskimääräinen paino on 64 kg, sori nyt laiheliinit.
Kuka haluaa katsella riukusääriä ja luuviuluja? Ei kukaan. Ole normaalisti äläkä pelkää! Naisellinen pyöreys on kaunista, ei epänaisellinen luukasa.
entä jos on pieni pömppis.?siis aika pieni,että ei mikään järjettömän suuri.??
onko pömppis pahaksi????!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????!!!!!!!!????????????
Et ole hiukkaakaan lihava. Olet niin normaalipainoinen kuin olla voi, joten ei ole syytä laihduttaa yhtään. Ja siihen toiseen kysymykseesi, niin ei pieni pömppis mitään haittaa.
vitun läski tollasen norsu!!!
Kyllä se pömppis ei ainakaan sun vetävyyttäs lisää se on varma. Toki on niitäkin jota se ei haittaa (lihavat) mutta normaalisti jos parempaa on saatavilla niin yleensä se myös otetaan.