Elokuussa taas koko Askainen tuo Maskun perähikiä kokee mullistuksen kun kesän suurin ja mahtavin tapahtuma Kurkkumarkkinat saapuu kylään. Elämyksiä taas tiedossa ja suurta kansanpaljoutta.
Askaisten kurkkumarkkinat
5
493
Vastaukset
- perunapelto Askainen
Turha tapahtuma koko kurkunleikkaajien markkina huuma. Eihän niitä kurkkuja ole siellä kunnolla myynissä. Kurkku vaan poikki sanon minä!
- sokea
tä?kurkkuja vai oli mökki siäl 28 vuotta.en nähny yhtään kurkkpeltoa!
- Lemun martta
Askaisten kurkkumarkkinat ovat kuules jo pitkä perinne ja Askaisten ainoa tapahtuma joka houkkuttelee sinne turisteja. Ei nää Louhisaaret ja pikisaaret ole mitään vaan aitoa askaslaista tunnelmaa koet vain Kurkkumarkkinoilla elokuussa.
- Rva Maskusta
Tuo on totta, kyllä joka pitäjällä pitää oma tapahtuma olla. Vaikka tuleekin omaa avomaakurkkua, voin käydä tapahtumaa katsomassa.
- Ainakäynyt
Nämä markkinat ovat minun henkireikä, vuoden kohokohta. Jaksaa taas vuoden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161