Eka leima mietinnässä. Muualta tänne muuttaneena en tiedä paikallisista liikkeistä juurikaan....kokemuksia kaivataan siis?
Hakusessa siis hyvä tekijä, jonka kädenjälkeen voi luottaa.
Hakusessa siis hyvä tekijä, jonka kädenjälkeen voi luottaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Joo kannattaa käyvä ekä kysäsee rällätä sellasta tikkaria missäs vois saada kivan näkösen leiman mukana? ja myös purkka paketeissa saattaa olla ihan näppäriä
Kiitos asiallisesta vastauksesta.
Joo ja idiootin leiman aloittajarinsessa jo saikin kysellessään täällä typeryyksiä.
Vastaukset oli täällä pelkkää paskaa, mutta niin oli paikallisten liikkeidenkin taso!!! Herranjumala mitä kuraa...huhhuh...
Kaksi pätevän oloista liikettä löysin googlettelemalla. Muut ala-arvoisia.
Atrialla Nurmossa saa leiman lihaan jos sielläpäin on kulkua.
Ja käyttävät vaaratonta mustikkaa eikä mitään kemikaalimyrkkyjä.
Vaasalaine ei ymmerrä,tauointi on hieno. Vaasan asukas juntti!
"Herranjumala mitä kuraa, huh huh...!"
Vain typerä juntti tai syrjäytynyt päihdeprinsessa käyttää tuollaista ilmaisua.
Kuraa on pihassa ja kaduilla sateen jäljiltä, kun vesi on sekoittunut maa-ainekseen, kuten kuralätäköihin.
Kenellä nyt sellaista olisi tatuoituna? Siis kuraa?
:D :D
Onko musteen sijaan käytetty kuraa?
Vain esittävätkö tatuointien kuva-aiheet kuraista vesilätäkköä?
VAIN TODELLINEN AMATÖÖRI KÄYTTÄÄ SANOJA "EKA LEIMA", "KURAA".
Oot ääliöprinsessa katsonut liikaa HelsINKiä.
mietinnässä, hakusessa, siis, siis
ÄÄLIÖ.
Voi olla, että noita sarjoja on liikaa tuijoteltu, enkä noista tatuoinneista niin paljoa tiedä. Siksi kysyinkin.
Olisihan se kiva ollut kuulla kokemuksis noista Vaasan liikkeistä ennen kuin siin päin aikaa varaa ja sitten saa huonoa kuvaa. Onneksi noita gallerioita löytyi, niin tiedän ainakin minne EN mene.
Kiitos ja anteeks.
surffillakaan..muista se.
Ja mitä fitun hienoo on jossain tatskassa? nykyään näkee marketeissakin ranalle hyppineitä valaita jotka on tatskattu...siis haloo..oon kova kun on tatska mun 170kg naarasnorsun paksussa niskassa.. HEHEHEHEHHEEE
Twilight Ink Tattoo Studio - tuolla kävisin itse ottamassa tatskan, jos rohkeutta joskus on riittävästi. Neulakammoisena se tatska taitaa jäädä kuitenkin ottamatta :D
http://www.twilight-ink.com/
Tuota itsekin ajattelin. Täytyy käydä juttelemassa kun ehtii, josko vielä kesällä itselleen kuvan saisi :-)
Se onkin ainoa paikka missä jälki on säällistä. Muualla saa pelkkää tusinatavaraa.
ohtaan, veikkaan että sopii sulle ku nenä(iso sellanen) päähän.
älä inkprinsessa unta nää "josko kesällä vielä itselleen kuvan saisi". HAH!
twilight on heinäkuun ensinnäkin kiinni. Toisekseen Hekulille seuraava vapaa aika lienee ensi kesänä eli vuoden päästä.
Juu ovella kävin ja vasta elokuussa näköjään auki seuraavan kerran.
Pitkä on kyllä jono tuonne Twilight Inkiin, jos vasta ensi vuodeksi ajan saisi. Täytyy kuitenkin käydä siellä, jos joku rako aiemmin löytyisi. Kova tatuointikuume päällä ja kiva olisi vielä vaikka loppuvuodelle saada oma tatuointi.
Onhan noita paskalafkoja joihin pääsee varmaan viikossa. Jälki on kyllä sit sen mukaista...
Uimahallin vieressä kans hyvä studio. Antti tekee siellä.
Juu bongasin tuon jostain myös. Hienoa kuvaa tekee, joskin ei juuri nyt haetun tyylistä. Ehkä tuonne seuraavaksi :-)
Muakin kiinnostaisi kokemukset Vaasan liikkeistä. Aika monta tuntuu olevan, mutta missä paras palvelu?
Uniikki kuva hakusessa (mielessä ideat jo), mutta kuka sen osaisi piirtää parhaiten ja tatuoida hyvin? Piirtävätkö Vaasan tatuoijat pääsääntöisesti itse, vai pitääkö olla valmis kuva?
Itse en ottaisi ensimmäistäkään tatuointia Vaasassa jos haluaisin laadukasta jälkeä iholleni, kaikki artistit täällä ovat aika luokattomia. Itseasiassa en tiedä pohjanmaan alueelta ensimmäistäkään mustetaiteilijaa jonka hakattavaksi menisin mutta ihmiset tuntuvat täälläpäin arvostavan paskaa käsityötä. Sääli.
No kyllä Hekuli ja Antti melko hyviä on.
Jos tyytyy keskivertoiseen työjälkeen niin edellämainitut ovat varmaan 'parasta' antia.
Ja Galamore suosittelee sitten ketä?
Sen haliuaisi varmaan moni muukin tietää. Parempaa tuskin Vaasasta löytyy...
Ettei olis pitkältäkadulta peräisin tuo Galamoren kommentti?
On kuulema lähteny siellä suunnalla tilaukset jyrkkään laskuun kiitos keskinkertaisen laadun ja todella ylimielisen käytöksen!
Kyllä mä menisin Twilightiin tai Antille. Riippuu minkä tyylistä haluaa. Antti tehny mulle yht lukuunottamatta kaikki ja oon tyytyväinen. Mukava tyyppikin.
Twilightissä en ole asioinut, mutta asiallisia kuvia näyttäis olevan.
Galamore ei edusta mitään tatuointiliikettä vaan toimii itsenäisenä yksikkönä erinäisissä elämän osa-alueissa ;)
Ihmettelen vain miksi ihmiset tyytyy siihen mitä just teidän paikkakunnalla on tarjota, jos haluaa lähteä hakattavaksi niin miksei vaivaudu yli kuntarajojen liikkumaan? Vitun laiskuus.
Mihin suuntaan pitäis lähteä?
Laita sit linkkiä mistä voi taidettasi ihailla ja vaikka yhteystiedot. Voit saada jopa minusta asiakkaan vai huuteletko ainoastaan lämpimiksesi...?
Kannattais myös kysyä mihin EI kannata mennä. Niitä tusinapajoja kun tässä kylässä riittää enemmän kun todellisia ammattilaisia.
Missä tääl on tusinapaikkoja. Eihän tääl oo kuin kaksi liikettä ja molemmat kohtuullisen hyviä.
Onhan Vaasassa ainakin 6-7 liikettä tällä hetkellä. Osassa useampikin tekijä.
No mihin liikkeeseen Vaasassa kannattaa mennä nykyisin? Valhallaan olen ollut tyytyväinen, mutta on ilmeisesti lopettanut?
Muutti Laihialle kun alkoi varauskirja näyttää enempi tyhjää kun täyttä.
No piru - täytynee sitten suunnata sinne tatuoitavaksi. En tuota varauskirjan tyhjyyttä kyllä jaksa uskoa mutta ompahan ainakin mulle aikoja jos näin on. Kuitenkin tämän alueen nimekkäin tekiä.
Vanhin ainakin mutta tuskin pätevin.
Ei Valhallaa kyllä minään oikein laadukkaana paikkana voi pitää...
Kertokaa nyt jotain OIKEASTI laadukkaita paikkoja täällä Vaasassa! Kävin Valhallan facebook sivuilla ja melko töherrystä näytti olevan vaikka tekijällä on olevinaan yli 20 vuoden kokemus alalta.
Onko Seinäjoella mitään hyviä paikkoja? Täältä ei tunnu löytyvän..
Twilight Ink ja Vaasan tatuointiliike (Antti) on huippuja. Riippuu mistä tyylistä tykkää. Kato vaikka Facebookista galleriat. Muut kiertäisin hiukan kauempaa.....