Tunturi Martinniemeen

Niinpä vaan saatiin ikioma tunturi Martinniemeen, sehän on siinä entisen Renkaan Talon paikalla. Oikein mukavasti autotien varressa, saadaankohan hiihtohissi jo ensi talveksi. Kylläpä on mukava kun palvelut paranee.Kannatti liittyä Ouluun kun alkoi heti tapahtua.Ei tarvi ajaa Syötteelle.
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Säävälätkö sinne myy pilettejä vai onko kommunistien uus pisnes?

Äänestä

Säävälän Mafia myy lippuja. Laitakarissa lippupiste. Oikein rantapohjassa mainosti kuinka kaikki purkujäte käytetään hyödyksi. Hirret saunan rakentamiseen ja ilmeisesti muu ryönä siihen Tunturiin.

Äänestä

ja täälä jälleen kateelliset aloittelee keskustelua tai siis huutelua !! Voi yrjö sentään.

Äänestä

Toivotaan ettei tule lisää tuntureita kun viranomaiset ei valvo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laskettelemaan kirjoitti:

Niinpä vaan saatiin ikioma tunturi Martinniemeen, sehän on siinä entisen Renkaan Talon paikalla. Oikein mukavasti autotien varressa, saadaankohan hiihtohissi jo ensi talveksi. Kylläpä on mukava kun palvelut paranee.Kannatti liittyä Ouluun kun alkoi heti tapahtua.Ei tarvi ajaa Syötteelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu