Luin Hämeen Sanomista, että joku oli valittanut jostain kaavasta oikein kahdella valituksella. Mikä tämmöinen kaava oikein on ?
Kuka valittanut kaavasta ?
Ihme ja k umma
49290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Ei kannata lukea.
Montako työtuntia taas kului virkamiehiltä laatia vastauksia näihin aiheettomiin valituksiin? Verovaroistako kaikki valitusten selvittelyt maksetaan? Onko tämä oikein?
Mielestämme valittajan pitäisi maksaa omasta pussistaan kaikki valitustensa aiheuttamat kulut. Näin me kaupunkilaiset ajattelemme näistä valituksista.
Ilkkalan valituksiin ovat kirjoittaneet vastineita päiväkausia kaupungin lakimiehet/naiset. Heidän palkkansa tulisi maksaa Ilkkalan pussista!!!
Sinä ehkä ajattelet, en minä, emmekä me muut.
Mielestäni sinulta voisi vaatia korvauksen typerästä kirjoituksesta.
Tämä on fakta, 99,95 procenttia kaupunkilaista on tätä mieltä. Idiootti kun menet tuommoisia kirjoittamaan !
Samaa mieltä, Vekan, Kiemungin,Isosuon ja Käen tekemät valituksista ja tutkintapyynnöistä aiheutuvat kustannukset tulee osoittaa heidän itsensä maksettaviksi.
Korkoineen.
Tällä neuvolla yksi tunnettu kaup.valt. olisi jo ajat sitten henk.koht. konkurssissa mutta tätä uhiuu ajaa varmasti takaakin.
Korahmor ei taida tuottaa tarpeeksi, että valitusten kulut saisi maksettua.
Vekkåslut vai?
Kuten tavallisesti arvasit taas väärin. Ota selvää kuka on Suuri Valittaja.
Vekka, Kiemunki, Isosuo ja Käki eivät ole valittaneet kaupungin päätöksistä, joten jos he häviävät käräjillä, he maksavat itse, jos voittavat, häviäjä (Ilkkala) maksaa, tottakai. Jos Ilkkala häviää kaupunkia vastaan käräjöintinsä, myös hän maksaa itse kulut.
On tosi kummallista ja outoa mollaamista Kari Ilkkalaa kohtaan, kun hän tekee ihan oikeista asioista valitusrumban. Ennen hyväveliaikana tämä ei olisi tullut edes kellekkään mieleen. Kari Ilkkala ei ole missään näissä valituksissa omaa etuaan ajamassa, vaan kaikkien meidän veronmaksajien etuja, Myös kokoomuksen ja demareiden asialla. Pitää nähdä metsä puolta, näin välttämättä edes KOK/SDP/HPK puolue ei näe. Toivon vihdoinkin, että äänestäjät tajuavat mistä täällä on kyse.
Kaikkihan sen muistaa hyvin, mistä valitusrumba alkoi. Eli oma lehmä on pahasti ojassa valittajalla.
Asiat eivät ole oikeita jos niistä ei synny kuin käsittelykustannuksia veronmaksajille ja jokainen rikosilmoitus lankeaa tyhjänä. Se oikeista asioista ja veronmaksajien edusta jota ei ole olemassakaan !!!! Äänestäjät tajusivat hyvin mistä on kysymys ja äänestivät Sdp:tä ja Kokoomusta jotka keskittyvät kaupungin kehittämiseen eikä valittamiseen.
Vai oikein kehittämiseen.
Ymmärsit, kehityt.
Et ole sarkasmin ystävä, demuli. Sitä se toimituksessa istuminen teettää.
Vekalle ei tekisi tiukkaa kustantaa omat valituksensa. On sen verran tahkonnut ylimääräistä meidän verorahoillamme hämeenlinjan kanssa suhmuroidessaan linjaliikenteen omaan taskuunsa helvetillisellä ylihinnalla. Äkkiä laskien muutama kymmenen miljoonaa euroa on vuosikymmenten aikana ylimääräistä kartellinsa suojissa tehtaillut. Miksi luulette että kaveri viihtyy kunnan hallinnossa ???
Olet täysin oikeassa, näinhän sekä on mennyt ja valituksen kautta pitkittäin ja hallitaan veroeuroja, valitusrumban ajaltakin.
Tosi härskejä nuo Vekkaset! Tuntuu olevan Kokoomuksen linja, ettei mitään kulpailutuksia? NÄinhän teki myös Katainenkin?.
Nyt tuli miTta täytee kun valittajaksi väitetään väärää miestä ;!! Jokaine tietää kuka on suurinvalitaja. Voi ilkkaset !
voi vekkåslut sentään.
http://yle.fi/uutiset/helsingin_miljoonien_eurojen_liikennehaaveet_kummastuttavat/6704661
Voihan Suoset
Joo kyllähän kaikki tietää että kiemunki, vekka ,isosuo ovat suurimpia ja varsinkin vekka kuntalaisille kaikkei kallein valittaja. vekan valivalitus maksaa nyt kuntalaisille 330 000 euroa eikä se muuksi kieroilulla muutu
Ent. persuli on oikeassa ja rivit näköjään jo rakoilee.
nyt riitti kokomustailu
nyt riitti demuilut!
nyt riittää piipertelyt.
Nyt riitti persuilu.
Edelleenkin. Miten demari voi olla entinen persuliinu?
Taas väärin koska entinen demari on tietty persuliinu !!! Mistä näitä edelleenkin keksit?
Kaupungin Johtajat Erotettava
vankka demarilinja jatkuu.
Mistä on kyse tässä ?
Demariystävistä jotka esiintyvät "persuina" valittaen, että kaikki mahdollinen on erotettava.
Persuleista jotka ovat persuleita ja puhuvat kuin persulit!!
Minä valitan
Sairas, rietas, onnellinen
Juhla Mokka on parasta !
Onko ristilliset ripuleita?
Minä en välitä.
Onko lähdössä ulkomaille ? H
Vihdoin ilmainen toriparkki tulee !
Vaadin seeellviityykkseen ?
Miksi vakkekerho haluaa selvityksen? Onko iishoppi kateissa?
Ei oo mutta persuliKari sen sijaa onki! Etsi ja löydä ten points.
Eikö teillä Hämeenlinnan demareilla ja kokoomuslaisilla ole muuta tekemistä kun seurata perussuomalaista kaupunginvaltuutettua ympäri maapalloa. Maailmankirjat on sekaisin tai sitten te pelkäätte perussuomalaisia todella paljon.
Mitähän pelättävää voisi olla mukavissa ja vaarattomissa ja hyvin puhuvissa ja olemattomia lupaavissa pertsukeissa.
Rannelike.net jyrää