Pitää vaan jaksaa esittää vahvaa

vaikka on ihan liian heikko ja herkkä.
3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa hakeutua välillä semmoiseen seuraan jossa voi olla oma itsensä niin ei tarvitse hajoilla =).

Äänestä

saat olla myös heikko. Haluan sinut juuri sellaisena kuin olet, rakas mies!
Hajoamaisillaan olen minäkin...miksi pyristelet vastaan? Ollaan yhdessä sekä heikkoja että vahvoja! Tehdään erilaisuudestamme yhdessä vahvuus.

Äänestä

Samat fiilikset täälläkin. Pakko olla vahva vaikka ei olisikaan, pakko jaksaa vaikka ei jaksaisikaan. Saa nähdä minä päivänä hajoan kuin korttitalo palasiksi, mutta nyt yritän olla vahva ja pitää kaikki langat käsissäni. Sitten kun hajoan, niin se ainakin on hyvä puoli ettei kukaan piittaa siitä minkään vertaa, ehkä niin onkin tarkoitus mennä. Kun olen tehtäväni täällä täyttänyt, voin siirtyä ajasta iäsyyteen, parempaan paikkaan, missä en ole enää kenenkään tiellä ja haittana :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta hajoan kirjoitti:

vaikka on ihan liian heikko ja herkkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu