Paskiaisille maksetaan ylisuuria palkkoja

Vi.tun kusi.päät!

Ihmettelen rakennusalalla työskenteleviä paskiaisia. Minkä hel.vetin takia rähmäkäpälät jotka eivät edes ole ammattikoulua käyneet saavat rakennusalalla 3000-4000 euroa kuukausipalkkoja? En ymmärrä tätä nykyaikaa kun täysin osaamattomille idiooteille vesipäille maksetaan palkkaa joka pitäisi kuulua vain koulutetuille vaativia töitä tekeville ihmisille. Rakennusalan työ ei ole vaativaa eikä kirvesmies ole mikään insinööri.

4

361

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hep ammattimies

      Voipi tulla ne koulutetut insinöörit ym:t kokeileen ensin vaikka kierreportaan laudoitusta valua varten tai kappaletavarasta tehtyä leivinuunia. Olisi kiva nähdä myös insinöörin rappaama perinne rappaus jossa kipsi sapluunatöitä. Näitä riittäis luetella vaikka kuinka mutta tervetuloa tienaamaan. Insinööri ym.koulutettu voi heti tulla töihin tienaamaan mutta huippu ammattimies joka hoitais ne inssin työt puolta paremmin ei vaan kelpaa.

    • iojisg

      Onko pikkuinssin kyhäelmä mennyt nurin kun et ymmärtänyt laskuissasi että se pii ei ole tasan 3,14?

    • pikimies 78

      Insinööri on hyvä ja tulee esim. bitumieristyshommiin sieltä ilmastoidusta huoneestaan...

    • Ne jotka tekee...

      "koulutetuille vaativia töitä tekeville ihmisille"

      Koulutettu ja "vaativaa" työtä tekevä on hyvä ja kertoo millä palkalla Hän on valmis asettamaan terveytensä alttiiksi.

      Vaan onhan se paperiviilto sormessa niin perkeleenkipiä ja konttorissa on vain 23astetta lämmintä ja kesällä tarvitaan jäähdytystä, koska lämpötila nousee yli 25... ja kun mölli duunari tappaa itsensä työmaalla niin "koulutettu vaativaa työtä tekevä" on "vastuussa" jopa päiväsakkojen verran!
      On se niiiiin VÄÄRIN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      36
      1326
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      63
      1108
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      983
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      58
      958
    5. 69
      816
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      811
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      726
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      708
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      692
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      645
    Aihe