Onko se moottori oikeasti tehoton paska, jossa ei ole alavääntöä eikä tehoa yläkierroksilla.
Edellinen auto oli III golffi 1,6 75hv koneella. Siinä oli alavääntöä ihan toisella tavalla ja yläkierroksilla se ei häviä yhtään Astran koneelle, vaikka paperilla tehoero on 30hv Astran hyväksi.
Parhaiten tehottomudeen huomaa, kun pitää tuota pikkuista busteria kuljettaa trailerilla. Golffi ja busteri liikkui hyvän alavääntönsä ansiosta ihan eri tavalla ja hidas vekslaus oli paljon helpompaa.
Astralla kytkin tulee olemaan todella lyhytikäinen, kun kytkintä joutuu luistattamaan.
Toinen häiritsevä piirre on viive kaasussa. Vissiin kytkinjalka on vielä "golffi säädöissä", kun onnistun trailerin kanssa sammuttamaan Astran moottorin todella usein.
Astra h 1,6 twinport
astrassa paska kone
1
263
Vastaukset 1
- vanhassa varat paremmin
Astrasi on liian uusi,siksi kone on mainitsemasi tuote.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän46892Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14763Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl488761- 45672
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE164503- 44470