Minulla on betonista uima-allas. Tyhjensin sen nyt talven jälkeen, mutta täytyisi pohjaakin pestää. Sopisiko Fairy ja voiko sitä sitten suoraan letkua pitkin päästä nurmikolle, omenapuiden alle?
Uima-altaan pesu?
7
2027
Vastaukset
- turha kapistus
pese mäntysaippualla...se ei vahingoita luontoa ja astianpesuaine on liian hapanta.
- mökkiläinen
Mitä sä tarkoitat sillä, että astianpesu on liian hapanta? Onko se huonoa puutarhalle ja nurmikolle?
- turha kapistus
mökkiläinen kirjoitti:
Mitä sä tarkoitat sillä, että astianpesu on liian hapanta? Onko se huonoa puutarhalle ja nurmikolle?
mieti nyt...se liottaa rasvan ja sinä laittaisit astianpesuainetta esim. nurmikolle....ei edes laen mukaan saa sitä maahan laittaa.....yleispesuaine tai mäntysuopa on paras ja takuulla lähtee irtolika.....olet kai joskus altaan pessyt vai oletko?
- pulipuli2
Riippuu oletko käyttänyt mitään kemikaaleja, esimerkiksi klooria altaassa.
- Anonyymi
Meillä pesi Espoossa meidän altaan Alman Siivous Oy 2 vuotta sitten. Tulee nyt pesemään taas uudelleen
Todella nopea ja työnjälki erinomainen. Heillä harjakoneet, vesi- imurit ja kaikki tarvittava
Reppaita miehiä
Hinta kohtuullinen- Anonyymi
Itse pitää kehua kun kukaan muu ei kehu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse pitää kehua kun kukaan muu ei kehu.
Niinpä. Vanha viesti, mutta fairy ei ole tohon hommaan oikea aine 😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1881419Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231208- 50948
- 70900
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53810Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva51808- 56792
- 102774
- 69748
- 33712