Tuulivoima on vihreä tie helvettiin!

Tuulivoima on kolme kertaa kalliimpaa kuin tavallinen sähkö. Tuottaja kuittaa kovat katteensa syöttötariffi-nimisenä tukena.

Jos tulee tyyni päivä, silloin hinta pompsahtaa toisesta syystä:
http://www.talouselama.fi/uutiset/tuulisahko tuo hurjat hintapiikit/a2191350

Ei voi kuin ihmetellä tätä määrätietoista pyrkyä suomalaisen yhteiskunnan alasajoon, jossa kollektiivinen tyhmyys ja tietämättömyys suorastaan kukoistaa.
6128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kotkalaista ei kiinnosta näin vaikeat asiat.

Kuinkas muuten WinWindillä menee?

Äänestä

Kotkalainen vetää mutkat suoraksi, ostaa kaljankin sieltä mistä halvimmalla saa.

Ei tuulivoiman tarkoitus ole tuottaa halvinta sähkö, toopet! Saatana että olette tyhmiä!

Turha edes teille selittää asiaa. Ette ymmärtäisi, keskittykää halpaan pirkka kaljaan, idiootit.

Äänestä
  • Kerro nyt toki meille vähän lisää!

    Äänestä

Perjantaina WinWidin taru päättyy hyvä niin?

Äänestä

Jos ei se tuota halvinta sähköä niin kuka sen erotuksen maksaa ?

Joulupukkiko ?

Äänestä

Median höynäyttämä yleisö taisi hiukan yllättyä DI Rautanevan avausta. Ehkä on syytäkin herätä Ruususen unesta!

Meillä on Kotkassa toki paljon muitakin juttuja, joissa Kymen Sanomat on johdattanut yleisöään kuin pässejä narussa aivan tajuttomiin ongelmiin ja hankaluuksiin.

Voimme vain arvailla millaisin kielikuvin Espo ja kumppanit lähtevät sote- ja kuntauudistusta puuhaamaan konkurssikypsän Kotkan ympärille.
Varmaa on, että pelistä tulee taas likainen mutta sotkuinen näytelmä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DI Rautaneva kirjoitti:

Tuulivoima on kolme kertaa kalliimpaa kuin tavallinen sähkö. Tuottaja kuittaa kovat katteensa syöttötariffi-nimisenä tukena.

Jos tulee tyyni päivä, silloin hinta pompsahtaa toisesta syystä:
http://www.talouselama.fi/uutiset/tuulisahko tuo hurjat hintapiikit/a2191350

Ei voi kuin ihmetellä tätä määrätietoista pyrkyä suomalaisen yhteiskunnan alasajoon, jossa kollektiivinen tyhmyys ja tietämättömyys suorastaan kukoistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu