Propral paniikkikohtauksiin

Kuinka monella tämä lääke käytössä paniikkikohtauksiin ja kuinka on toiminut? Itselle määrätty tuo ja en ole vielä aloittanut. Kokemuksia?
4161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toimii vapinaan mut jos saat paniikkikohtauksen siihen on tarkotettu rauhottavat lääkkeet esim. Xanor joka on paras ja auttaa 15 minuutissa.

Äänestä

Kyseinen lääke on beetasalpaaja, se auttaa jos auttaa, vain mm. vapinaan ja sydämen tykytykseen, eli fyysisiin oireisiin, ei muuhun. Se kun on verenpainelääke.

Äänestä

Mulla laski pulssini vähän päälle 40:ään lyöntiin minuutissa eli teki tepposet. Pulssi saatto nousta kohtauksissa yli 150:n ja rauhottuessaankin jäi 90:ään joten Propral kokeiltiin huonoin tuloksin.

Äänestä

Minulla se onkin tarvittaessa ja vaikutus alkaa vasta puolen tunnin päästä pillerin ottamisesta, niin mietinkin, että miten mahtaa toimia. On minulla myös Truxal ja Opamox ahdistukseen, eikä nekään tunnu auttavan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paniikki94 kirjoitti:

Kuinka monella tämä lääke käytössä paniikkikohtauksiin ja kuinka on toiminut? Itselle määrätty tuo ja en ole vielä aloittanut. Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu