Huumeet pyörii päässä aamusta iltaan ja tulee uniin. En saa tyydytystä mistään asiasta missä ei ole päihteet mukana. Oon pienestä asti tiennyt että musta tulee narkkari. En osaa edes kuvitella että ottaisin elämälleni toisen suunnan. En halua opiskella tai hankkia töitä, haluan saada vaan jotain ainetta suoniini. Mikä meni pieleen ja missä vaiheessa? Syntyykö jotkut ihmiset narkkareiksi?
Mitä jos haluan vaan olla narkkari
scey
4343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ihan ihmisen oma asia tekeekö huumeita vai ei, huumeet pitäisi laillistaa. Mut on muitakin vaihtoehtoja ku vetää huumeita. Kannabis on eri asia, se on kasvi ja melkein vaaraton. Jopa kahvi on kannabista vaarallisempaa. En voi sanoa "jos jotain niin kannabista" , koska mielestäni oikein käytettynä missään huumeissa ei ole mitään väärää.
Kannabis ei ole vaaraton. Kannanistit työkkärissäkin ottaa moran esiin jos ehdotetaankin töitä. Kannanarkkarit haluaa vaan maata sohvalla ja katsoa seinään tuntikausia, hihittäen ja unelmoiden tapoista ja raiskauksista. Kannapaskat linnaan!
Oon vakitöissä,huolehdin sekä itsestäni,koiristani että kodistani. Hihitän kyllä,mutta en tuijota seinää enkä
varmasti haaveile mistään raiskauksista tai tapoista!!! Saatan ajatella englanniks,kuunnella silmät kiinni Pink Floydia,ratkoa pari sudokua tai vaikka syödä kilon omenoita. Mistä tollanen typerä asenne ja käsitys? Onko mun pajauttelu sulta pois? Minkä takia mun pitäis istua linnassa turhaan kuluttamassa verorahoja? Oot todella umpimielinen. Miks mä vaivauduin ees vastaamaan... Noloa,nikki huo lestunut!!!!
Kannabiksen vaara on siinä että se näkyy niin pitkään huumetesteissä.