Viime vuonna seiskalle tuli yks jätkä, johon en oo tutustunu lähemmin. Nyt se sit viikonloppuna pamautti tekstarin, et 'voitko alkaa seurustella??' Oli kuulemma jo pitkään meinannu kysyä...
No minä hölmö suostuin vaikka ois ollu järkevämpää tutustua rauhassa. Mä olin kiinnostunu siitä seiskalla ehkä kaks viikkoo, (en osottanu sitä mitenkään) mut sit se jotenki lopahti se kiinnostus.
Se on ehkä keskimääräistä rohkeempi (meidän koulun arvoasteikolla), koska kysy multa, mitä teen kahelta huomenna. Ja mä sanoin et en varmaan mitään. No se sano et voitasko olla kahestaan tunti (sillä lähtee taksi kolmelta) ja mä sanoin 'okei'.
Oikeestaan mä en haluis tutustua siihen lähemmin, koska se on alkanu ällöttää mua sen viikonlopun jälkeen, millon se kysy mua alkaa, mut järki ja kamut sanoo, et tutustu lähemmin, ennen kuin jätät sen, jos se oiskin vaik kiva! Mä óon nimittäin meinannu jättää sen..
Mitä tekisitte tälläses tilanteessa??? jättäsittekö tyypin ennen treffejä vai menisittekö treffeille? Mä en yhtään tiedä, mitä se musta haluaa. Haluuks se vaan jutella vai jotain 'enemmän..'. Mä haluisin vaan pikimmiten päästä siitä eroon, mut en kehtais ihan viel...
Auttakaa!!!!
kiva/tylsä jätkä???
aino
2
486
Vastaukset
- pojke
Sun kannattais ensin tehdä selväksi, että haluat aluksi vain tutustua. Ei todellakaan kannata olla "yhdessä" jos jompikumpi ei sitä halua... siitä seuraa loppupeleissä vain haittaa ja surua molemmille... mene vaan treffeille, mutta sano hyvissä ajoin, mitä itse haluat... ei kannata tehdä asioista liian monimutkaisia.
- aino
Kiitti vastauksesta, se todella selvensi asiaa. :) Mut mä ehin jo jättää sen tyypin ja olin niin pelkuri, etten tavannu sitä. Se ois kyl ollu kärsimystä, koska se poika todella ällöttää mua!! Mut kiitti!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254783Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa73443Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283231Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss272679Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu812403Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181793Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91414Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1201283Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41188