Illalla rannalla..

Katsoin yksin kuinka aurinko oranssina pallona laski
Värjäten taivaan sinipunaiseksi

Vaikka tähtemme jatkoi matkaa horisontin taa
Tiesin että se palaa uudelleen hehkuvana

Sisälläni myös polte, halu elää, rakastaa
Jonain iltana, katsoa tähden matkaa, yhdessä
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kenen kanssa lie katsot
minä se en ole ainakaan

rannalla olen kanssa rakkaani
sinä se et ole ainakaan

lähemmäksi häntä naistani
rakastaen häntä
päästä en enää pois

Äänestä
  • ---------,.............-----------------------------

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teosi kirjoitti:

Katsoin yksin kuinka aurinko oranssina pallona laski
Värjäten taivaan sinipunaiseksi

Vaikka tähtemme jatkoi matkaa horisontin taa
Tiesin että se palaa uudelleen hehkuvana

Sisälläni myös polte, halu elää, rakastaa
Jonain iltana, katsoa tähden matkaa, yhdessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu