Operassa mahdollinen pöpö.

8120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hain päivityksiä. 10 sekunnin päivitys tuli ilman uudelleenkäynnistystä. Ilmeisesti tuo oli korjaus.

Äänestä

Kannattaa ajaa nyt täydellinen virustarkistus. Ei muuta kuin koneet rupsuttamaan, hopi, hopi...

Äänestä
  • Ongelma jolle vain Opera voi tehdä jotain kun kerran käyttää reikäisiä linuks palvelimia. Onneksi koneellani on turvallinen IE10 selain.

    Äänestä

  • UPDATE_9452388 kirjoitti:

    Ongelma jolle vain Opera voi tehdä jotain kun kerran käyttää reikäisiä linuks palvelimia. Onneksi koneellani on turvallinen IE10 selain.

    Jospa nyt kiimoissanne yrittäisi suhteuttaa "ongelman" oikeisiin mittasuhteisiinsa.

    "Noin kuuden minuutin ajan keskellä yötä selain oli kuitenkin haavoittuvainen.

    Operan mukaan ”muutama tuhat” windows-käyttäjää on mahdollisesti ladannut lailliseksi päivitykseksi tekeytyneen haittaohjelman."

    "Vaarassa ovat olleet erityisesti ne käyttäjät, jotka ovat käyttäneet Operan selainta kesäkuun 19. päivä klo 04:00 – 04:36 välisenä aikana Suomen aikaa."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huijophu8880p kirjoitti:

Uutinen

http://my.opera.com/securitygroup/blog/2013/06/26/opera-infrastructure-attack

Voi niinq sisältää mallllwareee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu