Syön siis tätä kys. lääkettä epilepsiaan ja annosta nostettiin, minkä jälkeen on alkanu väsyttää ihan järkyttävästi. Silmät on kans oudot ja kuivat. Onko muilla kokemuksia tästä tai esim.jotakin muuta?
Lamictal
2
135
Vastaukset
Olen syönyt sitä useamman vuoden epiin, enkä ole huomannut mitään sivuvaikutuksia. Voihan toki olla, että taipumus lihomiseen olisi pienempi jos Lamictalia ja Absenoria ei tarvitsisi. Tosin nämä ovat taanneet sen, että kohtauksia ei ole ollut ensimmäistäkään.
- repsen
Kaikki 6 epilepsialääkettä joita olen syönyt, on alkuun (1vko-2kk) väsyttänyt, mutta se on mennyt ohi. Jokaisen kohdalla myös muut sivuoireet on olleet erilaiset. Lamictal aiheutti minulla väsymyksen lisäksi vain raajojen puutumista, mutta esim. siskollani tuli siitä pahat ihottumat ja lääke piti heti lopettaa. Muiden lääkkeiden kohdalla on tullut huimausta, turvotusta, näköhäiriöitä, päänsärkyä jne. Mutta väsymys on se yleisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837