Uudessa uunituoreessa Hymyssä oli seuraavanlainen juttu :
Huoltamoasiakkaita hymyilytti Kangasniemen Shellillä, kun he bongasivat laulaja Tapani Kansan kahvilla poliisien kanssa samasta pöydästä.
- Tuskin Tapsa ylinopeussakkoja sai. Hän vain meni istumaan poliisien kanssa samaan pöytään. Tapsa oli muutenkin juttutuulella, hän haki puhekumppaneita myös bensa-aseman pihalta, huoltoasemalta naureksitaan.
Huoltamoasiakkaita hymyilytti Kangasniemen Shellillä, kun he bongasivat laulaja Tapani Kansan kahvilla poliisien kanssa samasta pöydästä.
- Tuskin Tapsa ylinopeussakkoja sai. Hän vain meni istumaan poliisien kanssa samaan pöytään. Tapsa oli muutenkin juttutuulella, hän haki puhekumppaneita myös bensa-aseman pihalta, huoltoasemalta naureksitaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä luin kans tuon jutun Hymystä . Siinä oli kuvakin ,kun Tapsa jutteli jonkun miehen kanssa siinä huolttiksen pihalla.( ohi ajava motoristi katsoo heitä pitkään ) Mahtoi se mies olla aika häkeltynyt, kun Tapsa tuli hänen kansaan juttelemaan ja ne poliisit ,kun Tapsa istuutui samaan pöytään :)
ps.Tapsa on muuten söpön näköinen siinä kuvassa .
Ja Tapsaa jotkut morkkaa lesoksi... Sanompa vaan ,ettei varmaan kovinkaan moni stara menisi oma-aloitteisesti rupettelemaan taviksille huolttiksen pihalla.
tuskin muuten olis menny.
Mä en usko ,että Tapsa oli pöhnässä. Tapsa viihtyy kansan seurassa, laulaja kun on.
Ainakin siinä oli poliisit varmaan vähän ihmeissään, kun tuo vauhdikkaasta ajotavastaan tunnettu artisti heidän pöytäänsä istahti rupattelemaan :)
Tapsahan sanoi yhdellä keikallaan, että:" aikoinaan Georg Malmsten johti Helsingissä iloisten poliisien soittokuntaparaatia... Ajatelkaa ILOISET poliisit. Nykyään ME järjestetään niille niin paljon harmia ,että ne on harvoin iloisia... mutta kyllä ne yleensä ihan asiallisia veikkoja ovat... menee niinkuin suurinpiirtein lakien mukaan niilläkin. "
Tuskin Kansa nykäsiä on ottanut.
"Tapsa viihtyy kansan seurassa, laulaja kun on."
Joo, Tapsa taatusti viihtyy Kansan seurassa, mutta kansa ei TODELLAKAAN viihdy Tapsan seurassa.
Hyvää matkaa unohduksen suohon, sinne jonnekin Matin ja Tepon sekaan....
Tapsa on hyvä jätkä ja suurenmoinen laulaja. Hän on legenda , joka ei unohdu koskaan !
Kirjoita vaan omasta puolestasi. Mä ainakin viihtyisin Tapsan seurassa ja tykkäisin jutella hänen kanssaan. Tapsa on mielenkiintoinen ja värikäs persoona.