Ihan kauheeta kasvavaa ahdistusta ollut kuukauden ajan että kuolen vielä tähän jatkuvaan oksenteluun. Oon sairastanut on/off 15vuotta, mutten oo varmaan koskaan ollut kuukautta pidempään oksentamatta. Mulla on "hyvä kausi" jos oksennan vain 2 kertaa viikossa..
Oon aina tiedostanut sen että ahmiminen ja oksentaminen on epäterveellistä ja vaarallista, mutta vasta nyt on alkanut pelottaa tosissaan, koska en halua kuolla. Mulla on pieni lapsi ja se tarvii mua, enkä oikeesti ole edes niin onneton kun olin silloin aikoinaan kun tän alotin, oon vaan ahdistunut tällä hetkellä enkä saa tätä enää kuriin.
Mä vihaan tätä sairautta mutta silti oon niin riippuvainen siitä enkä osaa lopettaa..
Mua pelottaa että kuolen bulimiaan
aimil
2
213
Vastaukset
- 1+15
Hae apua. Itsesi, lapsesi ja tulevaisuutenne takia! Se kannattaa.
Tsemppiä- veteraani
Mene lääkäriin,labrakokeisiin,vaikka ravitsemusterapeutille ja varsinkin psykologille ja taistele että saat apua!!!!! Se tavallinen neuvo,mutta muuta en keksi... VOIMIA!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3309219Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat845731Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3415270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden813686Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33122Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662693Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal652650Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42452Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72388- 1132356