Mua pelottaa että kuolen bulimiaan

aimil

Ihan kauheeta kasvavaa ahdistusta ollut kuukauden ajan että kuolen vielä tähän jatkuvaan oksenteluun. Oon sairastanut on/off 15vuotta, mutten oo varmaan koskaan ollut kuukautta pidempään oksentamatta. Mulla on "hyvä kausi" jos oksennan vain 2 kertaa viikossa..
Oon aina tiedostanut sen että ahmiminen ja oksentaminen on epäterveellistä ja vaarallista, mutta vasta nyt on alkanut pelottaa tosissaan, koska en halua kuolla. Mulla on pieni lapsi ja se tarvii mua, enkä oikeesti ole edes niin onneton kun olin silloin aikoinaan kun tän alotin, oon vaan ahdistunut tällä hetkellä enkä saa tätä enää kuriin.

Mä vihaan tätä sairautta mutta silti oon niin riippuvainen siitä enkä osaa lopettaa..

2

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1+15

      Hae apua. Itsesi, lapsesi ja tulevaisuutenne takia! Se kannattaa.
      Tsemppiä

      • veteraani

        Mene lääkäriin,labrakokeisiin,vaikka ravitsemusterapeutille ja varsinkin psykologille ja taistele että saat apua!!!!! Se tavallinen neuvo,mutta muuta en keksi... VOIMIA!!!!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe