Kyttä on kyttä vaikka voissa paistais

Onpa naurettavaa kun nuoret täällä todistavat C.S.I:tä katsottuaan tohveli märkänä, että poliisi on rehti ja rehellinen. 50 vuoden kokemus ja esi-isien lisäksi todistaa, että kytät on epärehellisintä virkasakkia Suomessa, itselläni on kunnon kansalaisen paperit, mutta kytistä löytyy rikollista näyttöä, kaukaa lähtien. Kytätähän on Suomen sisäsiittoisin rikollinen porukka. Tuokaa nyt gallupia taas esille.
7154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"vaikka voissa paistais"
kannibaaliko olet, haluatko syödä poliisit.

Eiköhän noita epärehellisiä löydy joka ammattiryhmästä, mutta vain epärehellisistä puhutaan vaikka on pienempi joukko.

Mitä nämä eduskunnan ihmiset sitten on, oman edun tavoittelijoita kaikki ja lisäksi epärehellisiä osa jopa rikollisia, mutta samat vaan aina kuvioissa pyörivät, kun ovat kova äänisempiä.

Äänestä
  • Mut se on kuin jostaan saippuasarjasta, kun ne pistävät yhden "rikollisen" joukostaan median pyöritettäväksi, sitten muut kilistelee lasejaan ja jatkaa bisneksiään, siis noi alimmaiset. Sitten me kansa vaan sitte uskotaan?

    Niin kyllähän se älykin sanoo jo, et minkämoiset narsistit hakeutuu politiikkaan, kuin just mainitsit kovaääniset jotka oikeasti eivät jaksa kuunnella muiden ääniä.

    Paljonko kantsii täysjuntteja äänestää? Ja olisko aika jo putsata laitos?
    Olis sen jo pitäny herättää heidänkin palkanmaksajiaan, et yhdet aina vain päättää omasta palkankorotuksestaan.

    Siivoamista riittäis.

    Äänestä

Nimim. Heikki 40 aloituksessa vielä kerran yrittää, nyt toisella nimimerkillä. Ei hei tuo onnistu. Rikolliset tuollaista suustaan päästää, kun eivät millään soisi laittomia puuhiaan häirittävän. Jos on vääristynyt käsitys laillisuudesta, varmaan pitääkin poliiseja rikollisina ja itseään rehellisinä. Eikä gallupit mitään todista, ne on mielipiteitä, todista aloittaja sanasi tai keksi joku pikkasen uskottavampi kommntointiaihe.

Äänestä
  • Ei päästä aina rikolliset. Takavuosina tapahtunut raaka murha osoitti pellepoliisien toiminta tapoja. Minusta tehtiin murhaaja epäilty törkeästi ja tahallaan. Minulle vuorta varmempi alibi olisi pelleille selvinnyt yhdellä puhelin soitolla mihin aikaan tahansa. Mutta ei näin toimi tutkinta, vaan ensin on kuulutettava kaikille työkaverille että minua haetaan kuultavaksi ennen kuin soittokutsu kuultavaksi tuli. Tämä ei minua paljon haitannut, mutta tyttäreni ei tämän jälkeen täysipainoisesti nukkunut. Hän pelkäsi jos tamä tulee koulukaverien tietoon, mikä olisi varmaan tullutkin niin hän ei enää kouluun mene ja itkeä tillitti vähän väliä. Ellei oikaa tekijää olisi annettu ilmi, minä olisin varmaan vieläkin murhaaja ainakin tyttären kolukavereiden mielestä.

    Miksi näin on toimittava?

    Äänestä

Mikä toi Malkako silmässä-kommentti oikein oli?"haluatko syödä poliisit?"
Hän alkoi puhumaan kannibalismista.Jotenkin epäilyttävää.
Hän se oli eka joka veti kannibalismi-kortin esiin

Äänestä
  • Aloittaja halusi paistaa poliisit voissa, lue jotta ymmärrät

    Äänestä

Joojoo toi on suomalainen sanonta joka ei viittaa millään tavalla kannibalismiin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuus ? kirjoitti:

Onpa naurettavaa kun nuoret täällä todistavat C.S.I:tä katsottuaan tohveli märkänä, että poliisi on rehti ja rehellinen. 50 vuoden kokemus ja esi-isien lisäksi todistaa, että kytät on epärehellisintä virkasakkia Suomessa, itselläni on kunnon kansalaisen paperit, mutta kytistä löytyy rikollista näyttöä, kaukaa lähtien. Kytätähän on Suomen sisäsiittoisin rikollinen porukka. Tuokaa nyt gallupia taas esille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu