Julia näyttää kauniilta tällä videolla

37579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

koomalla ei muuten ole botoxihuulet.

Äänestä

Näytti just samanlaiselta mitä on miälisairaalahoidokit..Kilometrin päähän paistaa syvä hulluus ja yksinkertaisuus.

Äänestä
  • No ei toi Juhakaan kovin fiksulta vaikuta.

    Äänestä

  • Oitko pitkäänkin siellä?

    Äänestä

  • tunnetko paremmaks kirjoitti:

    Oitko pitkäänkin siellä?

    20 vuatta oin

    Äänestä

  • fdfdewfgf kirjoitti:

    20 vuatta oin

    Aha- no siilä kokemuksellla jo varmasti vertaisensa oppii tunnistamaan.

    Äänestä

  • ihme porukkaa kirjoitti:

    No ei toi Juhakaan kovin fiksulta vaikuta.

    MItä arvelet oman" fiksuus-impressionin" olevan kysymyksen asettelusi/ kommentointisi perusteella?

    Äänestä

  • uteliaalle tietoo kirjoitti:

    MItä arvelet oman" fiksuus-impressionin" olevan kysymyksen asettelusi/ kommentointisi perusteella?

    Hah. Eipä kuule kiinnosta. Arvaapa, miltä itse vaikutat?

    Äänestä

Turvokki ja kalmo samalla sohvalla. Kauneutta siinä ei ollut.

Äänestä
  • Meikkaamattomuus pukee Juliaa, "huomaamaton" ehostaminen auttaisi asiaa. Julialla kun on Johannan malliin kaamea pakkelinaamio, niin se rumentaa. Liika meikki, luonnottomat värisävyt tekee Juliasta ivallisen näköisen.

    TURHA häntä on LIIKAA ALIARVIOIDA.

    Julia näyttää JÄRKYTTYNEELTÄ. POIS TOLALTAAN olevalta .Vasta VAJAA KUUKAUSI KUN TOTUUS SISKOSTA KÄMÄHTI PORKKALAN KADULLA PÄIN NÄKÖÄ.

    Ja nyt sitten pitää istua ja kompata Johannan ns. kertomuksia ja esittää kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kun hän rehellisesti kertoi Nummelan juhannuksesta poliiseille .mm huumeiden käytöstä Johanna vaatikin sanomaan, että musta on valkoista ja valkoinen on mustaa.

    Kai tuollaisessa teatterin pidossa voimat menee. Ihmisellä kärsii jo koordinaatiokyky, kun pitää jatkuvasti muuntaa totuutta isosiskon miellyttämiseksi, muuten se käy kimppuun.
    Jeesuskin puhui että vasen käsi ei tiedä mitä oikea tekee. Ihminen ei ole tarkoitettu valehtelemaan( koko aikaa).

    Julia jo osoitti hyvää ymmärrystä, parkaisemalla keikkapaikalla" mä en haluu tälläistä elämää."

    Kumpa hän nyt jaksaisi mennä sinne kosmetologi-jalkojenhoitaja kouluunsa illoiksi. Niin hänen mielialansa ja itsetuntonsa pääsisivät rakentumaan kun ei tarvitsisi Johannan vaikutuspiirissä liikaa oleskella.

    Vakavan sairauden hyväksyminen olisi hänelle se voimia vaativa tärkeä prosessi myöskin.
    En minä väitä,että Julia on erinomainen, hän on törttöillyt ja hölmöillyt, mutta hänellä on toivoa, ihan kuin jotain muutoksen siementä orastaisi. Sen sijaan
    Johanna on niin suttuisan näköinen niissä Juhan kanssa otetuissa laivakuvissa. Räikeät huulipunat ympäri suunseutua, Alusvaatteet kilpailevat paikasta päällysvaatteiksi jne.
    Kun voimavarat on minimissä niin vaikeaa on ja tukea olisi hyvä saada. Johanna potkaisi sen uskovan tytön pellolle kun pelästyi, että menettää otteen Juliaan ja he eivät olekaan niiiiin "läheisiä".
    Pelkään pahoin, että Johanna pyrkii torpedoimaan Julian pyrkimykset parempaan elämän laatuun. Johanna ei kestä jos hän ei saa tuntea itseään paremmaksi. Balanssi vaatii heikon. Voi Julia parkaa.

    Äänestä

Totta on tuo ylläoleva kirjoitus.Nyt olisi ollut hyväksi se ruotsinmatka,edes jotain toivoa.Koko kesä tuota dolce-viitaa ei lupaa hyvää syksyn tullen.Jos on linnantuomio päällä alkaa usein hälläväliä rellestäminen kun joillakin taas pitäisi olla rauhallisempi seesteisempi esim.terveydenhoito ajanjakso elämässään. Nämä tilanteet eivät matsaa keskenään ja toisen on luovutettava,joustettava,saas nähdä jatkuuko opiskelu ts.sallitaanko sen jatkuvan?Vai halutaanko se kaverikin sinne "asuntolaan" seuraksi?

Äänestä
  • Kiitos palautteesta!

    Puhut vahvaa asiaa! Onkohan se laivamatkan hinta, josta kiikastaa vai siskon manipulaatiokoukutus tms. Pomottako Johanna Ruotsiin asti, niin ettei täyspäinen äitikään saa Juliaa sinne suojaan.? Mahtoiko tulla äidille tulipalokiire Jollaksesta pois, kun työpaikan kone ja parfyymikin jäi sinne kuljeksimaan laukkuineen.

    Epämukavaa elämää, todella tulossa. Johanna kun on ruvennut rantatyttönäkin esiintymään ja kovin impulsiivisesssa tilassa. Sellainen "helposti räjähtävä"-merkki pitäisi saada hänelle tulevien Banditos-kerholiivien selkään. Muut ihmiset osaivat olla väistelyvalmiudesssa, ennenkuin ennakoimattomasti ohjautuva hyökkäysvaunu lähtee vyörymääm.

    Äänestä

Totta kyllä, Julia on luonnollisen ja kauniin näköinen tuolla videolla. Toivottavasti pääsee irti siskonsa sairaahkosta otteesta ja elää omaa elämäänsä. Nuoria ollaan vain kerran ja Julia - kuten myöskin Johanna - olisi ansainnut virkeän, vetreän ja kauniin nuoruuden, koska siihenkin edellytykset oli. Asioihin voisi edelleen vaikuttaa, mutta mutta. Saas nähdä, eikö.

Äänestä
  • Kaarinalainen parkkipaikka ja aamuyö 9.5.2013. Sekavat Tukiaiset saapuvat odottamaan poiskuljetusta. Heidän nousunsa Lahnabileiden esiintymislavalle on juuri torjuttu. Videolla Julian hermo pettää kohdassa 0:27, ja hän alkaa ulista:

    "Mä en halua elää tällaista elämää!" (hän itkee hätähuutonsa kahteen kertaan)

    Hintelien siipihomojen kanssa otettu ryhmähali päättää ulinan kohdassa 0:40.

    http://www.youtube.com/watch?v=1EjahLafxJ8

    Äänestä

Julia Tukiaisen fb-kirjoitus 2.7.

”Se takinkääntäjä, petturi ja varastelija ja valehtelija Juha.........ARHH!!!!!”

Äänestä
  • Julia on ihan nätti ja sievä, käytös ei vain ole ollenkaan sievää ja tyyli on, mitä on, mutta joo on hän missinnäköinen, siis ikäisensä ex-missin.

    Johanna taas on 45v pulimuorinnäköinen, eikä se kaukana ole todellisuudesta. Ikää on vain vähemmän, alkoa ja muita päihteitä menee kuin rappioalkkiksella ainaan.

    Äänestä

  • Tara Tarantinot kirjoitti:

    Julia on ihan nätti ja sievä, käytös ei vain ole ollenkaan sievää ja tyyli on, mitä on, mutta joo on hän missinnäköinen, siis ikäisensä ex-missin.

    Johanna taas on 45v pulimuorinnäköinen, eikä se kaukana ole todellisuudesta. Ikää on vain vähemmän, alkoa ja muita päihteitä menee kuin rappioalkkiksella ainaan.

    On todella ikävää, että hän on omin aktiivisin toimin sekakaäytöllä tehnyt aivoistaan mämmiä. Tätä on edesauttanut Paholaissiskon harhainen mielikuvitusmaailma, johon hän on vetänyt Kooman mukaan. Hän tuottamuksellisesti tappaa Kooman.

    Äänestä

  • Kooma joi aivonsa kirjoitti:

    On todella ikävää, että hän on omin aktiivisin toimin sekakaäytöllä tehnyt aivoistaan mämmiä. Tätä on edesauttanut Paholaissiskon harhainen mielikuvitusmaailma, johon hän on vetänyt Kooman mukaan. Hän tuottamuksellisesti tappaa Kooman.

    Tuksu ihmisenä on ilkeä, itsekäs, arvaamaton.
    Eikä kaihda mitään keinoja tavoitellessaan omaa etuaan.
    Siskon terveydestä viis.

    Äänestä

Aivan yhtä ruma kuin siskonsakkin.

Äänestä

Joo, on nätimmän ja nuoremman (=ikäisensä) näköinen naturellina.

Itsekin olen koko ajan keventänyt meikkiä iän lisääntyessä. Jos 25-vuotiaana tummat rajaukset ja voimakkaat värit vielä pukivatkin, niin nyt 10 vuotta myöhemmin käytän hyvin vähän ja luonnollisia värejä. Arkimeikki (talviaikaan) koostuu meikkivoiteesta, sipaisusta puuteria ja poskipunaa, luomille joku kevyt pastellisävyinen luomiväri ja ripsari. Ei rajauksia, ei korostusvärejä, ei huulipunia. Huulille riittää rasva tai kiilto.

Jos joskus testailenkin sellasta meikkiä kuin nuorena, niin vanhenen silmissä. Tummat, voimakkaat värit vanhentavat. Piste.

Äänestä

Noi silmämeikit on karseet.

Äänestä
  • Täällä sitä taas kanat orrella kilvan erinomaisuuttaan esille tuovat.

    Äänestä

RIP

Äänestä

Juliaa haastateltiin Jollaksessa keväällä 2009. Hänellä on päällään sinertävä takki, joka Johannalla sittemmin oli päällään Julian hautajaisissa 18.1.2014:

http://video.agaclip.com/w=S4rv9qb_owV

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nunnuku kirjoitti:

http://www.seiska.fi/NEWS-lahetys/NEWS-keskiviikko-Tukiaiset-ja-hovikampaaja-sekava-kasirysy/1007652

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu