Kämppikseksi Turkuun 1.8 alkaen

sirdeliini

Moi!

Olen 23-vuotias yliopisto-opiskelija tyttö ja etsiskelen huonetta kivasta kimppakämpästä/kommuunista Turussa elokuun alusta alkaen. Olen asunut yhden lukuvuoden Martissa ihanassa yksiössä, mutta haluaisin lähemmäs keskustaa ja yliopistoa, kun tuo välimatka ei talvisin ole niin kovinkaan mukava. Ja lisäksi yhdessä asuminen kiinnostaisi. Olen asunut kahdessa kimppakämpässä aiemminkin Oulussa ja Helsingissä, joten kokemusta on.

Olen tällainen lääketidettä ja biokemiaa opiskeleva, enimmäkseen iloinen luonne. Pienesti ekohippi. Seurustelen; poikaystävä asuu Helsingissä ja tulee todennäköisesti vierailemaan Turussa pari kertaa kuussa ja minäkin olen todennäköisesti Helsingissä noin joka toinen viikonloppu. Urheilen, laitan ruokaa ja nautin "suunnilleen" siististä. Mikään nipottaja en ole, mutta voihan se olla kiva jos jotkin siivousvuorot kirjotettaisiin. Joka viikkoinen biletys ei kuulu ohjelmaan, mutta kyllä hauskaakin voisi mielestäni välillä pitää. Olisi kiva jos kämpässä olisi kiva henki, jotta jokainen asuja viihtyisi.

Jos valmista kämppää ei löydy, olisin valmis osallistumaan sellaisen perustamiseen.

Mailia saa laittaa osoitteeseen
[email protected]

0

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Archie ja Iida ero.

        Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        126
        2193
      2. Olen miettinyt kauan

        miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
        Ikävä
        28
        2106
      3. Olen levoton takiasi

        Enkä saa itseäni rauhoittumaan
        Ikävä
        158
        2034
      4. Ostiko maailma sinut minulta?

        Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
        Ikävä
        18
        1452
      5. Älä stressaa. Rakastan sua

        Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
        Ikävä
        51
        1027
      6. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

        Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
        Ikävä
        18
        1019
      7. Mitä sanoisit mulle?

        Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
        Ikävä
        86
        975
      8. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

        Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
        Tanssii tähtien kanssa
        23
        895
      9. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

        Olen tosi iloinen siitä.
        Ikävä
        114
        884
      10. Minä tunnen sinut

        Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
        Rakkaus ja rakastaminen
        51
        850
      Aihe