Meille maunulaan saapui uusi isännöitsijä joka tuntuu olevan jumalasta seuraava. Tapoihin ei kuulu asukkaiden minkään arvoinen kunnioittaminen. Tämä herra lukee vuoralaisen lakikirjaa kun piru raamattua. On perin kummaa että asukkaan yksityisyyttä voidaan loukata esim käydä kuvaamassa terasseja asukkaiden poissa ollessa. Koska heillähän on käytössä myöskin yleis avaimet niin onko sanottu ettei myös sisällä käydä vilkaisemassa. (metro lehti 20.6) Isäntä on kuulemma saton entinen isännöitsijä
HEKA kiinteistöt
reino18
1371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
sato ja vvo ovat pirusta heti seuraavat. Ottavat yhteiskunnalta tuet sillä verukkeella, että olisivat yleishyödyllisiä asuntoja vuokraamassa. Hinnat, toiminta ja tavat kuitenkin yleisHAITALLISIA asukkaille.
Yrittävätköhän pilata myös kaupungin vuokra-asunnot jotka lienee viimeinen järkihintojen linnake pk-seudun asunnoissa?
Muissa kuin kaupungin kämpissä on ilmaa aina enemmän tai vähemmän ja ne menevät isommalle tai pienemmälle määrälle välikäsiä.
Esim seuraavasta uutisesta on helppo todeta kyseinen asia:
http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2010/09/03/nain-paljon-asunnon-hinnassa-on-ilmaa/201012025/310