Mitä voi tehdä jos ei kalasta Lapissa hirsimökissä esim. Pyhällä tai Suomulla tai Luostolla keskikesällä?
Lapin heinäkuu
sääsket syö
8220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Syö niitä sääskiä
Miten meinaat kalastaa hirsimökissä? Hirsimökissä varmaan voi nukkua ja katsoa telkkaria tai kuunnella radiota. Mieluummin harrastaisin jotain mökin ulkopuolella.
No olipa vastaukset!!!
Kiitos Lappilaiset - peruin matkani.
Kyllä olen pahoillani idioottien takia. Kaikki turistien rahat ovat pienyrittäjälle tarpeellisia.
Eipä nuo tosiaan asiallisia vastauksia olleet mutta toisaalta ilmeisesti aloittajalla on tämä internetti niin sieltäpä löytyy tietoa jos vain haluaa etsiä. Tietäähän tuon kun täällä kyselee millaisia vastauksia saa.
Eipä ne vastaajat mitään Lapinihmisiä olleet ! Etelän pässejä selvästi, toisaalta kysymyksesikin oli alaarvoinen ja typerä.
- mene lakkaan
- vaella vaellusreitillä
- käy katsomassa Andy Mckoyn patsasta
- Kiipeä tunturille ja katso kauas
- Ole vain ihan jouten ja nauti kiireettömyydestä
- Käy syömässä hyvin paikallisessa ravintolassa
- Kierrä lähikylien kirpputorit
- Käy lavatansseissa
Kyllä tekemistä riittää kun vain viitsii tehdä...
No ihan sama mistäpäin maailmaa oli vastaajat, kysymys oli todellakin orpo. Ihan sama kun tämä kertomas Lapin mies kysyis että mitä tehdä Helsingissä jos ei ole pintaliitäjä stereohomo, onko pakko mennä DTM juhliin. Ajattele ite vähä ennenku arvostelet muita. Jos oot niin kauan kaupungissa asunu ja sisällä nököttäny, ettet tiedä mitä Suomessa voi ulkona tehdä niin joo, tosissaanki peru matkas ja pysy kotona sisällä. Eihän Suomen lappi ole kuin yksi hienoimmista paikoista maailmassa, tuskinpa tuolla on mitään nähtävää.