Onko kellään kokemuksia migreeni infarktista?
Kuinka alkoi, miten todettiin?
Kuika pitkään oireita ja millaisia? Kauanko sairasloma ?Kauanko todellinen toipuminen kestänyt? Onko jäänyt pysyvää vaivaa esim. näköhäiriötä, krooninen migreeni?
Onko rajoitettu mitään tekemistä?esim. autolla ajo
Mikä lääkitys? Onko kontrollia nerologille ?
Itselläni neljä viikkoa sitten infarkti, ei muita riskitekijöitä kuin aura migreeni (ei korkeaa kolestroolia, ei verenpainetta, en tupakoi, en käytä e- pillereitä, ei alkoholia, en ole ylipainoinen, liikun) Lääkäri totesi" huono tuuri". Lääkitys asasantin retard ja migreenikohtaukseen ibuprofen 600 mg pnadol 1mg.
Viikko sitten sain sitten vielä kuulohermon tulehduksen eikä tietoa liittyykö em.
ja nyt sitten kortisoonikuurilla kaksi viikkoa.
Tälläitäkö on elämä kun viisikymmentä täyttää voi p.......
Migreeni infarkti
50v
0
230
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1142358Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321275- 106973
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha631944- 71942
- 48865
- 88808
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666