Olemme menossa heinäkuun lopussa Lontooseen. Nyt kysynkin, että miten kannattaa tehdä musikaalilippujen kanssa? Ne saa kyllä kätevästi varattua etukäteen Suomesta käsin, mutta onko mahdollista säästää kymmeniä euroja ostamalla ne paikan päältä?
Musikaaliksemme olemme valinneet Leijonakuninkaan, koska seurueeseemme kuuluu myös lapsia. Onko tämä musikaali sellainen, että liput myydään aina loppuun, vai onko se ollut esitettävässä jo niin kauan, että tilaa varmasti löytyy kaikista näytöksistä?
Miten kannattaa tehdä? Olemme Lontoossa 7 päivää, joten aikaa meillä on käydä metsästämässä lippuja vaikka joka päivä :)
Musikaalit Lontoossa
3
418
Vastaukset 3
- Musicalmary
Itse olen aina mennyt TKTS lippukioskille Leicester squarella. Lippuja samanpäivän näytöksiin edullisesti. Käy heidän nettisivuilla. Sain jopa Les Miserables lipun puoleen hintaan.
Paikallisena käytän usein nettisivuja, esim:
http://www.lovetheatre.com/products/special-offers
Näistä näkyy missä istuimet tulevat olemaan yms. hyödyllistä tietoa ja saa hyviä tarjouksia niin ettei tarvitse hukata aikaa lippujen metsästykseen.
En ole tosiaankaan ikinä ostanut lippuja kojuista (aina netistä) niin en voi verrata hinta-laatu suhdetta.- jipuloi
MIna loydan taalta aika usein hyvia tarjouksia: http://www.timeout.com/london/tickets-offers
kojuista en tieda, koska asun taalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l267858- 67665
Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni40631Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34548- 51487
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona30440En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45437- 30434
- 38426
- 45417