Hei !
Osaisikohan joku auttaa , kun itse ihan paniikissa eilen huomasin pikkuiseni selkärangan vieressä siinä 'kyljessä' jonkun pienen patin ? Nahasta kun ottaa kiinni ja vähän venyttää niin sen tuntee siinä nahassa. Se tuli varmaankin yön aikana kun sisko ja minä huomattiin se aamulla. Kun sen näkee selvästi sivustapäin kun on lyhytkarvanen koira.
Luin netistä että rokotuksen jäljeen pistokohtaan voi nousta jokunlainen patti , käytiin nimittäin lääkärissä ja sai ien tulehdukseen jonkun piikin , tästä on aikaa n. 2 ½ viikkoa.
Voisiko johtua tuosta piikistä , en kyllä ole sata varma että onko pisto kohta tuossa :( ...
Koira on ihan pirtsakka ja ei arista sitä kohtaa ..
Vai voisiko kyseessä olla joku kasvain ..
chihuahua uros 4 v
auttakaa3
2
213
Vastaukset
- rokotus
Hei! Rokotuksen jälkeen tulee patti ainakin juuri parin viikon kuluttua, jos on tullakseen, ei siis heti. Eli oliskohan tuon tulehduspiikin kanssa sama juttu :)
- auttakaa3
juu patti onkin alkanut jo katoamaan ja on jo todella pieni :)
kiitoksia sinulle paljon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203365Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe122785- 282414
- 421817
- 491555
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101418- 411381
- 81335
- 521253
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621115