Sinä tietotekniikan opiskelija!

tulevaopiskelija?

Luonnehdi itseäsi ja taustaasi. Oletko viihtynyt?

7

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aaltotitie

      olen 155cm pitkä ja painan 100kg. minulla on kaulaparta enkä omista ainuttakaan kaveria. vapaa-aikani vietän koneella animea katsoen. intohimoni on misakityynyni päällä nukkuminen. en käy ulkona, asun äitini kellarissa. ihoni on rasvainen ja täynnä finnejä.

    • 14+14

      Näin juuri. En saa nauruani loppumaan ja tukehdun parhaillaan kirnupiimääni. Saisko niitö oikeita vastauksia sitten jos jotain vastaatte (apina)ihmiset.

      • gwrhrhj

        Riippuu paljon yliopistosta. Mitä matalemmat rajat, sitä helpompi yllä kuvattavien henkilöiden on päästä sisään.


      • -_-
        gwrhrhj kirjoitti:

        Riippuu paljon yliopistosta. Mitä matalemmat rajat, sitä helpompi yllä kuvattavien henkilöiden on päästä sisään.

        "Riippuu paljon yliopistosta. Mitä matalemmat rajat, sitä helpompi yllä kuvattavien henkilöiden on päästä sisään."

        Ja mitä viestissä mainituilla ominaisuuksilla on tekemistä alalla pärjäämisen kanssa? Siis muun kuin stereotypian toteutumisen kannalta.


    • lappeenranta tite

      Katson My Little Pony -sarjaa. Haaveilin Fluttershysta. Asun äitini kanssa vaikka olen 25. Haisen maailmanlopulta. Olen neitsyt. Pelkään sosiaalisia tilanteita. Tämän takia vietän kaiken aikana itsemurhayksiössäni.

    • Tite-opiskelija

      Persoonallisuustyyppini on INTJ. Olen aina ollut analyyttisempi ja fiksumpi kuin suurin osa massa-ajattelijoista. Jo ala-asteella pistin väittelyssä uskonnon opettajan koville. Arvostan herrasmiehen periaatteita, mistä selkeimpänä tunnusmerkkinä löydät päästäni lempiasusteeni fedoran. Harrastan myös viskejä, joista Laphroaig 10 on ehdoton suosikkini. Luonnehtisin itseäni militantiksi ateistiksi, open source -evankelistaksi sekä sananvapaustaistelijaksi. Vihaan useimpia naisia ja sosiaalisia ihmisiä.

      AMK on leikkikoulu ja humanistiset tieteet epätäsmällistä huuhaata, joten valintani oli lukiossa luonnollisesti teknillisen yliopiston Tietotekniikka.

    • mistä viisas nainen

      Naisia saisi olla enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      127
      4474
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      155
      3759
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      103
      3506
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      41
      2859
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1806
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      38
      1602
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      25
      1258
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1231
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1173
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1165
    Aihe