Mikäli edes pieni osa hyrynsalmelaisen Esan eri palstoilla esittämistä väitteistä olisi totta, vankeustuomion olisi varmasti saanut hänen vainonsa kohteeksi joutunut eikä Esa! Nythän on kuitenkin niin, että Esaa odottaa ehdoton vankeustuomio törkeästä kunnianloukkauksesta, kotirauhan ja lähestymiskiellon rikkomisesta.
Täytyy ihmetellä myös Suom24:n roolia tässä tapauksessa. Herjaavia viestejä voi tulla jopa kymmeniä päivittäin, mutta palstan luotsi ei poista niitä välittömästi asiattomasta viestistä ilmoittamisen jälkeen. Miksi tämän vainoajan viestejä ylipäänsä julkaistaan täällä?
Täytyy ihmetellä myös Suom24:n roolia tässä tapauksessa. Herjaavia viestejä voi tulla jopa kymmeniä päivittäin, mutta palstan luotsi ei poista niitä välittömästi asiattomasta viestistä ilmoittamisen jälkeen. Miksi tämän vainoajan viestejä ylipäänsä julkaistaan täällä?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Minä taas kysyn, että milloin se häkki mahtaa heilahtaa? Nimittäin on tosi kyllästyttäviä juttuja ja pelottavan sekavia tällä massapostittajalla! Jos kyseessä on siis naapurikunnan valtuutettu, kuten täällä on sanottu, herää ihmetys, kuka tuota on äänestänyt.
Olisiko tuo niin iso vaiva laittaa IP numero estoon että ei pääse kirjoittelemaan. Paitsi tietysti jos sillä ei edes ole kiinteää numeroa - veisivät koko koneen takavarikkoon rikoksentekovälineenä hän sitä käyttää kun sen avulla syytää kunnianloukkauksia ym törkeyksiä kaikkien silmille.
On todella pimee äijä ja levy jauhaa samaa pazkaa päivästä toiseen.
Meitä asian ulkopuolisia on aika paljon. Mitäpä jos ei kukaan kirjoittajan viesteihin
vastaisi, asiahan kuihtuisi siihen. Sanotaan, niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
Aina joku toinen pösilö vastaa. Sekään ei auta.
Tiedoksi sinulle herjausten kirjoittelija: olet valinnut kohteeksesi suomussalmelaisia ihmisiä, joita me tavalliset kuntalaiset arvostamme, he ovat sivistyneitä, monien rakastamia ihmisiä. Mitä enemmän heitä herjaat, sen tärkeämmiksi he meille tulevat.
Me tiedämme, että sinulla on huono olo ja sen vuoksi kirjoitat. Toivomme, että löydät elämääsi edes jotain positiivista jotta olosi parantuisi.
Toivomme että ymmärrät sen, että kirjoituksistasi on vahinkoa vain sinulle itsellesi. Ole hyvä ja lopeta.
Tyylistä päätellen vastaukset on ihan hänen omiaan, kertonee sekin jotain.
Hohhoijaa. Hanki oma elämä ja anna muiden homostella.
NO HYVÄ KUKA OLI SE NERO JOLLA OLI VALTAA POISTAA NUO RÄKSYTYKSET
SIVUSTOLTA.
EI KERTAKAIKKIAAN JAKSA KUN AINA HAUKUTAAN
SYYSTÄ/TAI SUOTTA EN TIEDÄ .
kyllä joku pitäis peräänkatsoa törkykirjoitukset heti poistaa.
höpöhöpö ja hahhahhaaa
Tällainen palsta pitää lopettaa heti,eihän joidenkin kirjoittelussa ole mitään järjen häivää.
näyttähän tuota jotakin olevan,kun ennen toisesta paskaa kerrottiin niin piti oikein lehessä anteeksi anella ,että mitenlie
Nykyajan ihmiset eivät osaa kirjoitella ja kommunikoida asiallisesi,aina
täytyy olla joku jolle räksyttää jostain. Jokainen nimimerkin suojastakin kirjoitettu
viesti voidaan nykytekniikalla jäljittää.
Asiallisestikkin voidaan olla asioissa erimieltä,olematta vihamies.
Erilaisista mielipiteistä koostuu kokonaisuus,erilaisuus/erilaiset mielipiteet ovat
elämän rikkautta. Olisi hyvin yksitoikkoista tämä maailma elää ja olla jos kaikki
ihmiset ajattelisi ja toimisi samalla tavoin.
Joku on sanonut,eihän ihmiset riitele vaan asiat, jos asiaa ajatellaan ihan järkevästi, esim, Tekstinä paperilla olevat asiat ei riitele, vaan ihmiset jotka yrittävät ratkaista tekstissä olevia erilaisia kysymyksiä.
onko tämä uusituomionistuin .
Täytyy sanoa että onhan siellä Kainuussa asiat mallillaan, ei kehtaa ees tunnustaa sieltä olevan lähtöisin. Joka kunnan sivustoillla tätä samaa jauhantaa, voimaton on kunnanvaltuusto joka ei saa kuriin tätä häirikköä. Koneet ja puhelimet takavarikoida ja henkilö hoitoon, lääkitys kohilleen samoin päivärytmi ettei yöllä tarvi netissä notkua ja tälläisiä kirjoituksia jauhaa vuositolkulla. Huhheijaa
Sulla unohtu mainita paskanjauhannan maailmanmestaruus!
Eikö Hyrynsalmelta löydy sen vertaa miesporukkaa, että saisi tämän kotoperäisen ksuipään aisoihin?
Kyllähä esa on sen verran kova ,että porukkakin saa yrittää, niin hospitalista löytää ittensä
Mitään asiaa ei ratkaista väkivalloin,tai uhkailemalla.
Minkä kadulla voitat sen takuu varmasti käräjäoikeudessa häviät.
Kaikkia asiat selviävät aikanaan,kunhan ne ensin tulevat tarpeeksi kalliiksi
yhteiskunnalle.
Herää kysymys, mistä ihmeestä näitä homoja nykymaailamassa siunaantuukin,
ymmärtääkseni homot ei lisäänny keskenään.
Vaiko onko niin, et ukkonen iskee jonkun karjun takapuoleen, ja siitä kehittyy oikein super-homo ?
Voihan kyse olla esimerkiksi perinnöllisestä homoudesta.
No Esa joutuu varmaankin piakkoin kivitaloon, sieltä ei jatketa rikollista toimintaa. Ellei sitten pääse pakkohoitoon sitä ennen. Jompi kumpi tai molemmat.
Esa näyttäs olevan kyllä niin sairas ettei ymmärrä omaa parastaan.
Aika näyttää, kuka joutuu kivitaloon? Hänkö vai joku muu.
Koita nyt jumalauta tajuta, että CP-vamma on liikuntavamma, eikä yksinään vaikuta muuhun aivotoimintaan. Kerronko sulle, kenellä tässä on aivotoiminnan häiriöitä...?!!!
Mitä hoitamista siinä on jos vapaat valkoiset miehet sovittelevat keskenään avainta takaoven lukkoon?
Lue 29.7.13 Kainari s 8 mitä sanotaan asiattomista kirjoituksista. Miten nuo asiat sinuun liittyy? Oletko ollut paikalla? Vai keksitkö jutut. Ei kukaan sinua enää usko.